Rūšiuoti pagal:
Rodoma 7 iš 7

Akmens amžiaus žmogus

Užsiėmimo metu leisitės į kelionę po seniausią ir paslaptingiausią laikotarpį. Kelionėje sužinosite kaip laikui bėgant keitėsi akmens amžiaus bendruomenių gyvensena, maisto šaltiniai, įpročiai bei darbai. Vieną iš jų, molio lipdymą, išbandysite patys! Formuosite, …

Lobių paslaptys

Lobių paieška – populiari tema tiek kino filmuose, tiek literatūroje. Ne išimtis ir archeologijos disciplina. Šios srities atstovams tenka aptikti ne vieną po žeme užkastą ar kitaip paslėptą radinį ar radinių rinkinius, kuriuos galima …

Fosilijų gamyba

Į Archeologijos muziejų dinozaurų žingsniais atkeliavo naujas edukacinis užsiėmimas – ,,Fosilijų gamyba“. Ką veiksite šios edukacijos teorinėje dalyje? Teorinėje edukacinio užsiėmimo dalyje susipažinsite su gyvybe gyvenusia Žemėje priešistoriniais laikais. Tyrinėsite gamtines sąlygas, kurios …

Viduramžių paslaptys papuošaluose

DĖMESIO: EDUKACIJA LAIKINAI NEVYKDOMA.

Kviečiame patyrinėti piečiausio Lietuvos regiono – Dzūkijos, kitaip vadinamos Dainavos, kilmės šaknų. Gal atpažinsite savyje išnykusios karingosios jotvingių genties kraują tekant jūsų gyslomis? Užsiėmimo metu tyrinėsime Alytaus kapinyno archeologinius radinius, aiškinsimės, kokias paslaptis slepia palikti ženklai ant papuošalų. Dalyviai, įkvėpti viduramžių mistinės dvasios, patys pasigamins senoviniu būdu juvelyrinį dirbinėlį. Kas žino, gal atpažinsite save kaip būsimą juvelyrą! Skirta 5-6 klasių mokiniams. Kaina asmeniui 3,00 Eur.

Senovės kario apranga ir ginkluotė. Žiedinių šarvų gamyba

Senovės baltų karyba – tai mūsų krašto istorijos puslapis, apipintas legendomis. Ilgą laiką pažintis su žiediniais šarvais buvo tik teorinė – nebuvo galima jų paliesti, apsirengti, o tuo labiau pačiam pasigaminti. Šarvų rekonstrukcija – tai ne tik paties daikto, bet ir amato subtilybių atkūrimas, papildantis istorijos žinių bagažą. Šitai padaryti nėra lengva, bet įmanoma, apsiginklavus kantrybe, pažinus amato paslaptis!
Edukacinio  užsiėmimo metu  bus aptarta ne tik to laikmečio kario ginkluotė, atskiros aprangos bei buities detales, bet pabandysite patys pasigaminti žiedinius šarvus.

Skirta 5–12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Priimama grupė iki 15 žmonių. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.

Vytinės juostos

Nuo senų senovės žmonės naudojo juostas drabužiams susiausti, papuošti, daiktams surišti, parišti. Juosta buvo naudojama įvairiose apeigose, dovanojama vestuvių ar krikštynų proga. Vienas seniausių audimo būdų – vytinių juostų vijimas. Šios juostos pasižymi spalvų bei raštų gausa, turinčia savo simboliką. Edukacinio užsiėmimo metu lankytojai bus mokomi vytinių juostų vijimo meno, spalvų derinimo. Visi norintys nusivys juostelę ir išsiaiškins juostų naudojimo galimybes.

Skirta 5–12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Priimama grupė iki 15 žmonių. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.

Tapk archeologu

Edukacinis užsiėmimas vyks tam pritaikytoje archeologinėje ekspozicijoje. „Atidengdami“ kultūrinius sluoksnius, lankytojai keliaus laiko ratu susipažindami ir tyrinėdami lipdytinės ir žiestinės keramikos vystymąsi ir raidą, tyrinės numizmatikos radinius ir jų istoriją, įvertins titnago pritaikymo galimybes. Sėdę prie mikroskopo, lankytojai įvertins atrasto daikto ypatybes, tyrinės kitus archeologinius radinius, mokysis daryti išvadas.

Skirta 5–11 klasių mokiniams.