Algimanto Kazlausko „MAgija“ Alytaus kraštotyros muziejuje

Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodė besikurianti Visata? Mokslininkai sako, kad turėjo įvykti sprogimas, kad turėjo būti didžiulė trauka, kuri dalelytes sulipdė vieną su kita. Viso to rezultatas esame mes patys. Labai panašiai sukuriama ir kristalinė keramika.

Tai viena paslaptingiausių, sudėtingiausių ir įdomiausių keramikos technikų, užburianti kristalų žavesiu, skirtinga jų forma ir struktūra. Technika, reikalauja daugybės žinojimo, bandymų ir patirties – su savo begaline laisve kurti ir džiaugtis.

Kristalai auga krosnyje degimo metu. Išlaikant temperatūrą dalelytės susibėga ir sukuria netikėčiausius piešinius. Kristalams svarbu net vandens cheminė sudėtis, o skirtingi porcelianai (vokiškas, ispaniškas, prancūziškas, australiškas) stebina savo unikalumu. Porcelianas tas pats, o kristalai sukuriami visiškai skirtingi.

Magija – GIJA – tai ryšys su tėčiu. Parodoje eksponuojami  objektai, sukurti iš tėčio drožtų skulptūrėlių. Algimanto tėčiui šįmet sukanka 88 metai – tai dviguba begalybė ir begalybė variantų kristaluose. Objektuose slypi temos diskusijoms, pokalbiams, mintims…

Birželio 4 dieną 16 val. Alytaus kraštotyros muziejuje kviečiame pažvelgti, kokia įstabi gali būti kristalinės keramikos „MAgija“. Tai puikus įrodymas, kokia turtinga ir begalinė Visatos fantazija.