Alytaus kraštotyros muziejuje – meilės laiškų paroda „Labas, Brangi Violeta!“

Ar esate gavę ranka rašytą meilės laišką? Galbūt patys juos rašėte? Spalio 9 d. (penktadienį) 16 val. Alytaus kraštotyros muziejus kviečia praverti slapčiausias duris ir pajausti nuoširdžiuose, neretai intymiuose ir jausminguose laiškuose išsaugotas meilės istorijas.

Pavadinimas „Labas, Brangi Violeta!“ išduoda, jog pagrindinis parodos akcentas yra partizano Konstantino Baliukevičiaus-Rainio 1945 m. rašytas laiškas ištremtai vaikystės draugei Violetai. Deja, tai – nelaimingos meilės liudijimas – jiems taip ir nebuvo lemta susitikti. Įdomu tai, jog kartu su šiuo laišku iki šiol yra išlikęs ir obels žiedas… „Siunčiu <…> ir lietuviškos obels žiedą, kuri taip gražiai, kaip karalienė, žydi po mano langu, ilgam, labai ilgam atminimui…“, – rašė Kostas.

Greta meilės laiškų parodoje išvysite ir senųjų atvirukų, laiškų rašymo vadovėlių bei kitos specialiosios literatūros. Čia galėsite rasti visą pluoštą pamokymų, rekomendacijų ir konkrečiai situacijai tinkančių laiškų pavyzdžių. Apsilankę parodoje ir pasisėmę įkvėpimo viliamės gal ir patys parašysite laišką mylimajam, artimajam ar tiesiog sau…

Renginyje privaloma dėvėti veido kaukes, dengiančias nosį ir burną, laikytis saugaus atstumo bei kitų LR sveikatos ministerijos rekomendacijų.

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas.

 

(1) 1945 m. Konstantino laiškas Violetai:

 

(2) XX a. 3 dešimt. pažinties laiškas: