Ekspozicija „Kai sieloms neliko medžių“

2013 metų rugpjūčio 27 d. Alytaus kraštotyros muziejaus filiale, esančiame Jiezno g. 2, atidaryta nauja archeologinė ekspozicija „Kai sieloms neliko medžių“. Naująją ekspoziciją galima lankyti nemokamai nuo antradienio iki penktadienio 9.00–18.00, o šeštadieniais 10.00–16.00 valandomis, telefonas pasiteirauti – +370 607 81776.
Archeologijos ekspozicija „Kai sieloms neliko medžių“ (pagal jotvingių genties papročius tikėta, kad sielos įsikūnija medžiuose) pasakoja apie Alytaus krašto istorijos ištakas. Ekspozicijos autoriai – Kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė ir darbuotojai Artūras Balčiūnas, Vilmantas Dunderis. Idėjas įgyvendinti padėjo UAB „Durų sistemos ir Ko“, taip pat dizaineriai Jonas Gerulaitis ir Tomas Šimkus.
Archeologinę ekspoziciją sudaro trys dalys. Pirmoji pristato akmens amžiaus radinius Lietuvoje ir titnago reikšmę Pietų Lietuvoje, čia rastus dirbinius iš šios gamtinės medžiagos. Antroji skirta geležies amžiui, jos akcentas – jotvingių genčių gyvenimas. Trečioji – duoklė miestui, nes ir pati ekspozicija įkurta Pirmajame Alytuje. Archeologų radiniai pasakoja Alytaus istoriją nuo jos ištakų iki XVI amžiaus, kai Dzūkijos sostinei suteiktos miesto teisės. Ekspozicijoje galima apžiūrėti archeologų radinius iš piliakalnio papėdės kapinyno ir Pirmojo Alytaus aikštės. Keičiama ekspozicijos dalis šiuo metu pristato Bazorų kapinyno radinius.
Lankytojai gali patys išbandyti akmenines girnas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbus senaisiais padargais. Su istorija galima susipažinti ne tik apžiūrint eksponatus, bet ir specialaus kompiuterio ekrane. Parengtos ir naujos edukacinės programos, į kurias jau gali registruotis ne tik moksleiviai, bet ir šeimos, visi norintieji telefonu +370 315 73505.