Audiovizualiųjų menų centre – „Debesuota su pragiedruliais“

Kovo 2 d. 17 val. Audiovizualiųjų menų centre atidaroma Miglės Kosinskaitės tapybos darbų paroda „Debesuota su pragiedruliais“.

„Kai metų pabaigoje savo paskyroje kompozitorius Giedrius Kuprevičius paklausė, kaip dviem žodžiais apibūdintumėte praėjusius 2022 metus, nesusimąsčiusi parašiau ,,debesuota su pragiedruliais“ ir tik po to pagalvojau, kad ne tik pastaruosius, o jau keletą metų iš eilės galima taip apibūdinti. Nuolatiniai niūrūs ir dar niūresni debesys su retomis prošvaistėmis. Pasaulis staiga tarsi pasisuko kitu kampu ir parodė savo bjauriąją, nefotogenišką pusę. Jau, regis, nusistovėjusią ramybę ir hedonizmą staiga pakeitė neprognozuojama, šaršalą ir negandas sukėlusi pandemija, po to visai išmušė žemę iš po kojų karo žiaurumai, įtampa ir susipriešinimas tarp žmonių pasiekė nematytas aukštumas, kasdienybę prislėgė baisus neteisybės jausmas, bejėgiškumas ir nusivylimas žmonija. Tiesa, unikalios aplinkybės parodė ir nemažai šviesos, žmonių užuojautos, susitelkimo blogio akivaizdoje, ką ir įvardinu, kaip ,,pragiedrulius“. Taigi visa šita emocinė sumaištis ir nestabilumas  negalėjo nepaveikti  kūrybos, nes menininkas, nori jis to ir nenori, reflektuoja jį supantį pasaulį, net bandydamas atsiriboti nuo jo.

Pastarųjų metų  tapybos  siužetai, atitrūkę nuo realybės, tarsi pakimba beorėje ir belaikėje erdvėje, kur veikia savos taisyklės. Keisti personažai sprendžia savo problemas ir gyvena savo keistus gyvenimus, iš pirmo žvilgsnio menkai susijusius su aktualijomis. Kartojasi dėžutės, kaip uždaro pasaulio metafora, tarsi norint atsiriboti nuo to kas vyksta už kambario, t.y. įprasto gyvenimo  ribų, ir susidėlioti savo asmeninę dėlionę, išspręsti neišsprendžiamą šaradą. Nesiremiu kokia nors mitologija ar simboliais, net nesistengiu suprasti ir paaiškinti nuolat besikeičiančio pasaulio, neieškau logikos ir dėsningumo, tiesiog paleidžiu į drobę savo asmenines vizijas, kurios kartais gali pasirodyti apokaliptinės, bet sykiu ir ironiškos, neprarandančios optimizmo ir vilties apie tai, kad pasaulis vis dėlto yra cikliškas, ir po negandų laikotarpio neišvengiamai ateina palengvėjimas ir šviesa.“, – apie savo kūrybą pasakoja autorė.

Kviečiame ir jus stabtelėti ir pasinerti į viltimi „kvepiančius“ darbus.

Paroda veiks iki balandžio 20 d.