„Dainavos“ kino teatrui – 60

Vienintelis Alytaus apskrityje pagal paskirtį tebeveikiantis, sovietmečiu pastatytas kino teatras „Dainava“ šiemet „švenčia“ 60-metį. Spalio 22 d. 17 val. „Dainavos“ kino teatre duris atvers jo istoriją pristatanti paroda – „Dainavos“ kino teatrui – 60“. Joje atrasite ne tik istorines kino teatrų veiklos nuotraukas, bet taip pat įvairią kino techniką iš „Dainavos“ archyvo bei 1964–1990 metų kino afišas iš Alytaus kraštotyros muziejaus fondo.

Alytaus kino teatras „Dainava“ buvo pastatytas 1960 metais pagal tipinį projektą – tokį patį kaip ir kino teatras „Neringa“ Kaune. Tai buvo pirmieji modernios dvasios, plačiam ekranui pritaikyti kino teatrai, priskiriami ankstyvojo sovietinio modernizmo stiliui. Pastato planas tipinis, 400 vietų, tūris kvadratinis. Dabartinė „Dainavos“ kino teatro išvaizda nutolo nuo pastato architektūrinės koncepcijos dėl sumažintų langų. Pastatą tebepuošia autentiškas aukštai virš fasado iškeltas užrašas „Dainava“.

1960 metų spalio 20 dieną atidarytas naujas plačiaekranis kino teatras tapo svarbiu Alytaus miesto kultūros židiniu, kuriame šešias dešimtis metų dirbo daugybė kino menui atsidavusių žmonių. Sovietmečiu čia buvo surengta visa eilė kino festivalių, lektoriumų, susitikimų su kino kūrėjais. Alytaus kinų direkcijos kolektyvas už aukštus darbo rezultatus ne kartą buvo apdovanotas Valstybinio kinematografijos komiteto pereinamąja vėliava.

Kine „Dainava“ nuo 1988 metų veikė viena pirmųjų miesto videotekų – įrengti filmų demonstravimo kambariai, sukaupta nemaža vaizdo juostų kolekcija.

Per šešiasdešimt gyvavimo metų „Dainava“ įsiliejo į Alytaus urbanistinį veidą, tapo svarbiu kultūriniu miesto simboliu.

Parodos rengėjai

Alytaus kraštotyros muziejus

„Dainavos“ kino teatras