IŠEIKIME IŠ RĖMŲ

Kviečiame mokytojus ir auklėtojus su 3 – 5 klasių moksleiviais, palikus mokyklos suolus, sudalyvauti lapkričio 17 d. vyksiančioje kultūrinėje edukacijoje „Išeikime iš rėmų“ (arba „Kas vyksta šiame paveiksle? Kokią istoriją jis pasakoja?“) Audiovizualiųjų menų centre (senojoje Alytaus sinagogoje), Kauno g. 9. Kultūrinės edukacijos metu remsimės lietuvių išeivijos dailininko Alberto Veščiūno kūriniais, kuriuos šiuo metu galima išvysti Audiovizualiųjų menų centre.

Žvelgiant į dailės kūrinį, vyksta nematomas monologas su savimi bei dialogas su tuo, ką dailės kūriniu jį sukūręs autorius transliuoja. Viduje vyksta pokalbis, kurio kiti negirdi ir nenutuokia. Įsitraukus kultūrinės edukacijos vadovui, vidinio pokalbio refleksijos išreiškiamos balsu. Vaikas (moksleivis) švelniai skatinamas atsiverti ir išlaisvėti. „Išeikime iš rėmų“ yra apie kelionę, kurios metu dailės kūrinyje (paveiksle) ieškosime paslėptų kodų, mėginsime iššifruoti tai, ką užkodavo dailininkas, bei keliausime tolyn, ligi numanomų ar spėjamų prasmių. Dailės kūrinį praplėsime – išeisime iš jo rėmų. Taip gali gimti fantastinė istorija apie paveikslo autorių; paveikslo siužetas gali nuskraidinti net į kosmoso platybes, kitus erdvėlaikius, gali sugrąžinti į praėjusį laiką pas močiutę sodyboje ar net tūkstantį metų atgal…

Kultūrinės edukacijos „Išeikime iš rėmų“ (arba „Kas vyksta šiame paveiksle? Kokią istoriją jis pasakoja“) metu, susipažindami su dailės kūriniais, lavinsime mąstymą, mokysimės klausyti, aiškiai dėstyti mintis, pagrįsti savo nuomonę ir konstruktyviai komunikuoti su kitais dalyviais. Kitaip tariant, užmegsime ryšį su aplinka, ugdysime kritinį mąstymą bei emocinį intelektą. O taip pat stengsimės išlaisvinti vaizduotę, kurstysime kūrybingumą.

Kultūrinės edukacijos kaina moksleiviui – 3.00 Eur. Būtina išankstinė registracija tel. (8 315) 49927 arba (8 315) 53370.