Jidiš vėl skambės Alytuje. Močiūtės dainų įkvėpta

Lapkričio 29 d. 18 val. Audiovizualiųjų menų centre (Kauno g. 9, Alytus) skambės Argentinoje gimusios, šiuo metu JAV gyvenančios, tačiau savo lietuviškų šaknų nepamiršusios, jidiš dainininkės Alejandros Czarny ir jos temperamentingo muzikinio partnerio Michel Gonzales atliekama įvairių laikotarpių litvakiška jidiš muzika bei jidiš dainos iš Argentinos ir Pietų Amerikos.

Koncerto „Jidiš pasaulis. Močiutės dainų įkvėpta” atlikėja Alejandra Czarny (Argentina/JAV) – dainininkė, pedagogė, muzikos terapeutė, kuriai balsas yra ne tik galimybė išreikšti save, bet ir supažindinti kitus su muzikos galia. Litvakiškų šaknų turinti atlikėja, kurios protėviai kilę iš Kauno, beveik visą gyvenimą atlieka jidiš dainas. Savo jidiš muzikos repertuarą, papildytą ir originaliomis kompozicijomis, ji atlieka nuolatinių gastrolių Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Europos šalyse metu. Charizmatiška atlikėja į savo pasirodymus visada sėkmingai įtraukia ir publiką. Ji turi savo radijo programą, taip pat yra ir kantorė Pietų Floridos, kur ji šiuo metu gyvena, sinagogose.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Koncertas yra projekto „Misticizmo ugnis – Soutine ir litvakų dailė“ dalis.