Būti rašytoju – visų pirmiausia, karštai, betarpiškai gyventi. Ne stebėti gyvenimą, o pačiam juo gyventi. A.J.
 
Aktualijos
Akistata su poetu, arba Poezijos pavasaris Alytuje 2018-05-23

Antano Jonyno memorialinis muziejus jau dešimtmetį Alytaus apylinkėse organizuoja „Poezijos pavasario“ svečių viešnagę. Kiekvieni metai yra nenuspėjami, įdomūs, įtraukiantys ir keliantys įvairių pamąstymų apie poeziją, kultūrą, jos vietą mūsų visuomenėje. Šiais metais skaitymų metu žiūrovai, klausytojai turėjo galimybę ne tik tradiciškai dalyvauti, bet ir pasilikti su poetu vienu du, akis į akį, taip pažvelgti į poeziją kitu kampu.  

Šiais metais gegužės 22 d. Poezijos pavasario svečiai: Aušra Kaziliūnaitė, jauna, energinga, turinti keisčiausių sumanymų, Arvydas Valionis, vertėjas, latvių literatūros Lietuvoje skleidėjas, aksominio balso savininkė, skaitovė Irena Plaušinaitytė, Salomėjos Nėries eilėraščių tradiciją tęsianti poetė, aktorė Sonata Paliulytė, jaunoji kritikė Neringa Butnoriūtė, poetas Benediktas Januševičius, bene pirmasis Lietuvoje, dar 1991-ųjų vasarą, pradėjęs rašyti figūrinius eilėraščius, susitiko su Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos mokiniais, mokytojais ir bendruomenės nariais. Po žaismingos valandos poetai vyko atsikvėpti į paukščių karalystę – Žuvinto biosferos rezervatą.

Poetus Alytus pasitiko nuplovęs nuo kelio dulkes, atgaivinęs orą. Valanda muziejaus sodelyje prabėgo per greitai, tad poezijos gerbėjai dar užsiliko pabendrauti prie arbatos puodelio, paklausyti šnarančių obelų, stebėti varnėnų šeimynos ir aplankyti muziejų. 

Susitikimas su gimnazijos bendruomene.

Nuotr. Giedriaus Bernatavičiaus
Prie knygų namelio.
Paukščių stebėjimas Žuvinte.
Iš kairės pirma – poetė Sonata Paliulytė.
Vertėjas Arvydas Valionis.
Poetas Benediktas Januševičius.
Kritikė Neringa Butnoriūtė.
Skaitovė Irena Plaušinaitytė.
Poetė Aušra Kaziliūnaitė.

POEZIJOS PAVASARIUI 2017 pasibaigus