Dubeltavos Juozo Žitkausko išpažintys

Dubeltavos Juozo išpažintys

Pandemija keičia mūsų įpročius, tačiau kūrybiškų žmonių nestabdo. Uždarymas tarp keturių sienų eilėraščių tėkmės nesuvaržys. Jie beldžiasi, veržiasi lauk ir būna užrašyti.

Tai liudija ir kultūros darbininkas Juozas Žitkauskas, ne tik leidžiantis jaunų poetų knygas, baigiantis rengti dzūkišką kalendorių 2022 metams, bet ir savo naujausius eilėraščius suguldęs į knygelę „Dubeltavos išpažintys“. Ji dar šilta, nes tik para, kai spaustuvę paliko. Knygelėje, saikingai iliustruotoje, sau namus rado 85 dzūkiški ir lietuviški eilėraščiai, daugiausia  karantino metu parašyti. Joje „pasodinti“ 30 QR kodų daigai, tad skaitytojas visuomet galės pasiklausyti autoriaus skaitomo eilėraščio. Ir nors išpažintys „dubeltavos“, bet neapsiriksi tariąs – tai trys viename! Skaitytojui pateikiamas ir dzūkiškų žodžių žodynėlis.

Tad visus dzūkiškos šnektos mylėtojus kviečiame susitikti su „Dubeltavų išpažinčių“ autoriumi Juozu Žitkausku bei jam talkinančiais televizijos laidų vedėja Daiva Andriuškevičiene ir dzūkodelikos atlikėju Roku Kašėta. Geras poezijos vakaras – puiki įžanga miesto dienų savaitgaliui.

Susitikime birželio 18 d., penktadienį, 16.30 val. Antano Jonyno memorialiniame muziejuje, Liškiavos g. 17.

mouse-down