Juostų paroda Marcinkonyse

Liepos pabaigoje Dzūkijos nacionalinio parko etnografinėje sodyboje, Marcinkonyse, pristatyta rinktinių juostų iš Alytaus kraštotyros muziejaus etnografijos rinkinio paroda. Tai – sudėtinė projekto, organizuoto VšĮ „Verpėjos“ ir skirto mokytis rinktinių juostų audimo technikos, dalis. Iš viso parodoje eksponuojama 40 juostų, kurių seniausia mena 1870-uosius. Nuo seno juostos turėjo ne tik tiesioginę funkciją – perjuosti, surišti, bet buvo plačiai naudotos buityje, per šventes. Juostos dovanotos įvairiomis progomis kaip padėkos, prielankumo simbolis. Šie ypatingi eksponatai užburia savo ryškiu koloritu, ornamentų deriniais, simbolika. Alytaus kraštotyros muziejuje saugoma per 130 rinktinių juostų. Rinkinys nuolat papildomas naujais eksponatais.

Po parodos atidarymo lankytojai buvo pakviesti į etnologo, dailėtyrininko dr. Vytauto Tumėno paskaitą „Dzūkų juostų raštų mitologinė simbolika“ Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre.

Dzūkai tikėjo magiška gero linkėjimo galia, tad tebūnie ši paroda – spalvingas linkėjimas visiems jos lankytojams nuo Alytaus kraštotyros muziejaus. Ją aplankyti galima iki rugpjūčio 25 d.