Pavasariniai poezijos skaitymai

Pavasariniai poezijos skaitymai   Cirkas… Ant kiekvieno žabo Žemyn galva Zylė kabo. – Matėt cirkininkę tokią?   Pavasariniai poezijos skaitymai iš Anzelmo Matučio knygos „Dvylikos svečių lauktuvės“. Kokias gi išdaigas krečia pavasaris? Kūrybinė komanda: 🎥 🎬 Giedrius Bernatavičius 🎤 Irma…

SKAITYTI TOLIAU

Sausio 7-oji – Anzelmo Matučio gimimo diena

Sausio 7-oji – Anzelmo Matučio gimimo diena 2021 m. sausio 7 dieną minime poeto ir tikro VAIKŲ BIČIULIO gimimo 98-sias metines. Savo Poeto vaikai laukdavo įvairiose Lietuvos vietose. Į Matučio namus laiškai skriejo iš 15 rajonų, 36 vietovių. Net iš…

SKAITYTI TOLIAU

Pirmosios Matučio knygos

Eilėraštį „Grok, žiogeli, smuikeliu”!“ A. Matutis sukūrė 1945 m. Simne, kur tuo metu dirbo lietuvių kalbos mokytoju gimnazijoje. Juodu rašalu, autoriaus ranka kovo 19 dieną užrašytame rankraštyje matome 5 eilėraščio posmelius, bet į knygą pateko tik trys.

SKAITYTI TOLIAU

Anzelmas Matutis ir jo skaitytojai

Sausio 7 dieną minime vaikų poeto 96-ąsias gimimo metines. Siūlome pasižiūrėti sustabdytų akimirkų iš Anzelmo Matučio susitikimų su vaikais. Poetas mėgo bendrauti su savo skaitytojais ir mielai vykdavo su jais susitikti į tolimiausias vietas.

SKAITYTI TOLIAU

Anzelmo Matučio žiemos

Sausio 7 dieną minime rašytojo A. Matučio gimimo 95 metines. Gimęs sausio mėnesį poetas mėgo šaltąjį metų laiką. Žiemą jam labai patikdavo atkasinėti sniegu užpustytus kiemo takus.

SKAITYTI TOLIAU

Papildytas fotografijų rinkinys

Rašytojo artimieji muziejui padovanojo dar 30 fotografijų iš šeimos archyvo. A. Matučio muziejaus Fotografijų, foto negatyvų ir skaidrių rinkinyje saugoma virš 600 eksponatų.

SKAITYTI TOLIAU