Mažiau nei per du mėnesius aplankyti 29 Alytaus rajono piliakalniai

Mažiau nei per du mėnesius užkopti į visus Alytaus rajono piliakalnius – tokį iššūkį dar rugsėjo pradžioje metė Alytaus kraštotyros muziejus. Per šį trumpą laiką visus 29 piliakalnius aplankė daugiau nei 10 keliautojų, o sudalyvauti pasiryžo beveik pusšimtis.

Alytaus kraštotyros muziejus rugsėjo pradžioje pakvietė keliauti bei kopti į Alytaus rajone esančius piliakalnius. Kad tai daryti būtų įdomiau, išleido ir „Keliautojo po Alytaus rajono piliakalnius“ pasus, kurie buvo antspauduojami specialiai tam sukurtu antspaudu. Tai pat suorganizavo dviračių, pėsčiųjų ir automobilių žygius, kurių metu aplankyti Kaukų, Obelytės, Papėčių,  Žilvios,  Alytaus, Radžiūnų, Poteronių, Gerulių ir Punios piliakalniai. Daugelis keliautojų piliakalnius aplankyti ryžosi savo jėgomis. Keliaudami muziejininkams siuntė aplankytų piliakalnių nuotraukas, rinko antspaudus.

Spalio 14 d. visi keliavusieji susibūrė į jaukų pasibuvimą Alytaus kraštotyros muziejuje. Susirinkusiems pristatytas pranešimas apie Alytaus rajono piliakalnių radinius, keliautojai dalinosi patirtais įspūdžiais ir prisiminimais, apdovanoti daugiausiai piliakalnių aplankę keliautojai.

Projektą „Dzūkijos kraštovaizdžiai. Ką mena kalnai ir kalvos“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Žygio po Miroslavo apylinkių piliakalnius akimirkos. Artūro Balčiūno nuotr.
« 1 4 »