Metų laikai gamtoje ir žmogaus kūryboje

Jeigu reikėtų išskirti nuo pačių seniausių laikų egzistuojantį sklandžiausiai besiniveliuojantį duetą kasdienybėje, tai, be jokios abejonės, būtų ne kas kita, kaip gamta ir žmogus. Būtent žmogus ir gamta šiuo atveju yra tokie objektai, kurie nuo seno tarpusavyje turi labai keistą, tačiau tikrai ypatingą ryšį, dar galimą pavadinti santykiais. Per juos gamta ir žmogus susitapatina. Jau nuo pačių seniausių laikų, apie šį santykį įvairiuose literatūriniuose kūriniuose rašo ir įvairūs rašytojai.

Buvimo gamtoje nauda yra neginčijama. Tačiau kaip į ją privilioti nuo šiuolaikinių technologijų sunkiai begalinčius atsiplėšti miesto vaikus ir paauglius arba kasdienybės verpetuose įsisukusius suaugusius? Kaip jiems padėti atrasti ryšį su gamta? Kęstutis Ptakauskas pasitelkė fotografiją, kad parodytų gamtos grožį visais keturiais metų. Tikimasi, kad tai bus paskata tiek paaugliui, tiek suaugusiam, tiek senjorui išeiti į gamtą, stebėti ją, o vėliau – pritaikyti gamtoje matytą grožį savo gyvenime ir kūryboje.

Kęstučio Ptakausko fotografijų paroda „Metų laikai gamtoje ir žmogaus kūryboje“ veiks rugpjūčio 13 – 28 d. Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6, Alytus), Parodos atidarymas rugpjūčio 13 d. 18 val. Lankymas nemokamas, tad maloniai kviečiame atvykti!