MUZIEJŲ NAKTIS ALYTUJE 2023 | KAP DZŪKAI NAKCIU ŠĖLSTA | PROGRAMA

Šiųmetėn muziejų nakcin kviecam pašėlc kap cik dzūkai moka! Edukacijos, koncertai, spektakliai, patrepsynos ir kitos veiklos lauks jūsų Alytaus kraštotyros muziejuje ir jo padaliniuose gegužės 13 d.

Muziejų nakties programa:

A. MATUČIO MEMORIALINIAME MUZIEJUJE (A. Matučio g. 8):

19 val. Alytaus Jotvingių gimnazijos teatro studijos „Taškas“ pasirodymas „Pabėgimas į Akropolį“ (autorė – Marija Korenkaitė) | Spektaklis apie jaunus, pasiklydusius žmones, nerandančius paguodos kasdienybėje ir kuriančius didelius planus, kaip iš jos pabėgti. Aplink paauglius besisukantis pasaulis kartais absurdiškas, juokingas, o kartais žiaurus. „Akropolis“ išsigelbėjimas, kuriame visi žmonės laimingi, ir kur išsisprendžia visos problemos. Tačiau ką daryti, jeigu iš tikrųjų nėra jokio svajonių miesto?

ALYTAUS KRAŠTOTYROS MUZIEJUJE (Savanorių g. 6):

20 val. Paskaita „Dzūkijos paveldo įvairovė: galimybės pažinti ir suprasti jo vertes“ (lektorė – dr. Margarita Janušonienė) | Dailėtyrininkė, paveldosaugininkė dr. Margarita Janušonienė paskaitoje „Dzūkijos krašto paveldas: tyrimai, tvarkymas, išsaugojimo perspektyvos“ apžvelgs pagrindines Dzūkijos regiono kultūros paveldo tyrimų kryptis bei tendencijas. Įvairaus pobūdžio ir apimties tyrimai yra labai svarbūs ne tik gilesniam atskirų objektų bei jų konteksto pažinimui. Jais remiantis priimami ilgalaikes pasekmes turintys sprendimai, nulemiantys individualias unikalių objektų tvarkybos darbų koncepcijas, tinkamą panaudą bei įveiklinimą. Paskaitoje daugiausiai dėmesio bus skiriama architektūros ir dailės paveldo tyrimų apžvalgai, pristatyti pavyzdžiai, kuomet tyrimų pagrindu parengti projektai iš esmės pakeitė dešimtmečiais matytą įprastinę objektų išvaizdą (Alytaus sinagogos, Liškiavos, Pivašiūnų, Simno bažnyčių interjerai ir/ar dailės paveldo objektai).

20 val. Edukacija „Susikurkime sodybą“ | Edukacinio užsiėmimo metu sužinosite, kaip kūrėsi kaimai, kokie pastatai buvo dzūko sodyboje ir kokia buvo kiekvieno jų paskirtis. Veiklos irgi netrūks! Iš daugybės medinių detalių tversime gyvenimą.

20 val. Edukacija „Dzūko kodas“ | Seniesiems dzūkiškiems audiniams būdingi subtilūs, per ilgus amžius ištobulinti gamtiniai, geometriniai, kosminiai motyvai. Gražia dzūkiška tarme žaismingai vadinami katpėdėlėmis, akėtaitėmis, agurkuciais, žvaigždukėmis, obuolukais savyje jie tarsi neša mūsų – dzūkų – tapatybės savastį. Apie ją kalbėsime ir tradiciniais raštais dekoruosime drobinius maišelius, skiautes ar Jūsų atsineštus marškinėlius.

21 val. Teatro studijos „Drevinukas“ spektaklis „Molinukų sakmės“ | Tai dzūkiškų pasakų raizgalynė, sukurta pagal Onutės Drobelienės parašytą, Rūtos Indrašiūtės keramikos kūriniais iliustruotą ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus išleistą knygelę „Molinukų sakmės“. „Drevinuko“ vadovai Ieva Ivanauskienė ir Jonas Gaižauskas bei visas būrys mažų aktorių naktinėtojus muziejuje pakvies į nuotaikingą ir įtraukiančią dzūkišką pasaką!

Teatro studija „Drevinukas“

22 val. Šviesų instaliacija „Skambantys raštai“ | Garsą ir vaizdą derinanti instaliacija, kurioje svarbus vaidmuo skiriamas seniesiems baltiškiems simboliams, tradiciniams audiniams ir sutartinėms. Originaliame garso takelyje skamba elektroninės muzikos ir Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupės „Sasutalas” giedamų sutartinių bei audimo garsų sintezė. „Skambantys raštai“ – tai konceptuali erdvė, kurioje kuriamas magiškas ryšys tarp tradicijų ir šiuolaikiškumo.

23 val. Grupės „Sidabro“ koncertas | SIDABRO – tai alternatyvaus roko grupė iš Merkinės ir Druskininkų. Kolektyvas yra apie šypsenas, jaukumą, gimtinę, upes, miškus, slėnius, sustabdytas akimirkas, kūrybą, meilę sau ir kitam bei folklorą. Šios ir dauguma kitų vertybių, kuriomis gyvena grupė, nugulė ir jų debiutiniame albume „Tekantis“, išvysiančiame dienos šviesą jau visai netrukus.

Grupė „Sidabro“

24 val. Linksmas pasibuvimas/Muziejų nakties uždarymas parodoje „Visi mes grojom vestuves“ | Čia lankytojus linksmins Kumečių kaimo bendruomenės kapela „Kaimynai“ ir jaunystėje ne vieną veseilią atgrojęs, o dabar tik grojantis ir dzūkuojantis bei paties spaustą sūrį valgantis pivašiūniškis dėdė Dzūkas Pranas Zajankauskas su dėdiene Birute.

ARCHEOLOGIJOS MUZIEJUJE (Jiezno g. 2):

20 val. Edukacija „Fosilijų gamyba“ | Ką reiškia paslaptingasis žodis FOSILIJA? Kaip galime sužinoti, ar dinozaurai iš tiesų gyveno Žemėje? Kas yra paleontologas? Ir kaip fosiliją galime pasigaminti kiekvienas?

AUDIOVIZUALIŲJŲ MENŲ CENTRE (Kauno g. 9):

22 val. Grupės „Frizz“ koncertas | Grupė FRIZZ  – keturi geri draugai, kurių kuriamoje muzikoje skamba ne tik vasariška, smagi jaunystė, bet ir karčios mintys, kurios ateina saulei nusileidus. FRIZZ į Muziejų naktį atneš lankytojams daug savo energijos, sudėtos į jau išleistas ir dar visai naujas dainas.

Grupė FRIZZ

Šeštadienį, gegužės 13 d., Alytaus kraštotyros muziejus ir jo filialai dirbs įprastu grafiku.
RENGINYS NEMOKAMAS.
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti viešinami socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse ir kt.