Muziejų naktyje – net trys išskirtinės instaliacijos

Alytaus kraštotyros muziejus ruošia ypatingą MUZIEJŲ NAKTĮ – šiemet lankytojams „sumaišys“ kultūrinį KOKTEILĮ.

Vienas Muziejų nakties KOKTEILIO INGREDIENTŲ – KKC tekstilės studijos GIJŲ SODAI instaliacijų pristatymas Alytaus kraštotyros muziejuje – gegužės 18 d., 21 val.

Kauno kultūros centro tekstilės studija GIJŲ SODAI lankytojus stebina projektais, kurių metu gimsta didelio formato tekstilės kūriniai. Studijos vadovė, tekstilininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė teigia, kad, nors darbai kurti skirtingais tikslais, temomis ir apimtimis, juos vienija tai, kad į kūrybinį procesą įtraukiami visi norintys prisidėti.

Alytaus kraštotyros muziejuje bus eksponuojamas net trijų GIJŲ SODŲ projektų kūrybinis rezultatas!

Tapiserijos mozaika: LIETUVA – MANO VEIDAS (2017-2020 m.)
Šis projektas dedikuotas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui. Tapiserijos mozaika (iš pranc. tapisserie – rankų darbo austinis sieninis kilimas) buvo kuriama po Lietuvą keliavusių kūrybinių dirbtuvių metu. Projekte dalyvavo ~ 1000 įvairaus amžiaus ir socialinių grupių atstovų. Tris metus dalyviai buvo kviečiami išausti savo mintis ir jausmus Lietuvai, išreikšti juos per spalvą, simbolius. Sukurta 950 mažų tapiserijų.
2020 m. tekstilės studijos kūrybinė komanda, laukdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio, visas daleles sujungė į vieną didelę mozaiką, vaizduojančią gyvybės medį. Prie projekto taip pat prisidėjo grafikos dizainerė Aurėja Jucevičiūtė, sukurdama parodą papildančias grafines interpretacijas.

MITINĖ PIEVA
Instaliacija sukurta bendruomeninio projekto „Mitinio Žvėries kilimas“ kūrybinėse dirbtuvėse ir buvo skirta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ metams.
Mintis sukurti požeminio Kauno pievą kilo skaitant legendą apie mitinį Kauno Žvėrį ir jo nuotykius požeminiame ir saulėtame Kaune. Ar turi Žvėris kokią nors ypatingą savo poilsio vietą, kurios daugiau niekas nežino ir nematė? Kur ji? Kokia ji? Gal ten dar kažkas gyvena? Užduodami šiuos klausimus, studijos GIJŲ SODAI kūrėjai atsakymus nusprendė sukurti iš siūlų.
„Mitinės pievos“ kilimas atliktas audimo, rišimo, mezgimo, nėrimo, siuvimo technikomis.
Prie kūrybinio proceso prisidėjo ~ 150 dalyvių. Kilimas kurtas namuose mezgant ir neriant detales – pievelės augalus. GIJŲ SODUOSE „augalai“ jungti į „pieveles“, o didelėse vertikaliose gobeleno audimo staklėse austa centrinė kilimo – „pievos“ – dalis.

LELIJAVAS – instaliacija, kurioje be staklių išaustos kaišytinės lelijos. Kartu tai ir dekoratyvus rėmelis, kviečiantis nusifotografuoti tarp lelijavų lelijų.

Instaliacijas Alytaus kraštotyros muziejuje galėsite apžirūėti iki birželio 1 d.