Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai: Stebėti pasaulį dabar yra svarbiau nei pakeisti jį

Šiandien turime daugybę darbų,  įvairiausių įsipareigojimų, skubame iš vieno susitikimo į kitą, net nesusimąstome, kad galėtų būti kitaip – galime gyventi lėčiau, automobilius pakeisti dviračiais, stabtelėję minutėlei, pasaulį pamatyti visai kitomis akimis. Nelaukime, kol gyvenimo ratas staiga sustos, o patys prisėskime ant aukšto Nemuno kranto, išgirskime iš toli atsklindantį vos girdimą gaudesį, kuris lyg ir skaičiuoja praeinančio laiko minutes, jo negaila, nes stebėti pasaulį dabar yra svarbiau nei pakeisti jį.

Kovo 8 dieną 16 val. į susitikimą kviečia nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai: gamtininkas, publicistas Henrikas Gudavičius ir fotografas Algimantas Černiauskas. Autoriai kartu su botaniku, gamtos mokslų daktaru Mindaugu Lapele ir korektore Jurgita Lūžaite-Kajėniene pristatys knygą „Vaikščioja kažkas prie Krūčiaus. Laiškai iš kaimo“. Pasikalbėkime su žmonėmis, gyvenančiais gamtoje, pasisemkime kasdienybės grožio, džiaugsmo, lėto buvimo ir išminties.

Jeigu neturite galimybės išeiti į mišką, paklausyti paukščių giesmių, upelio čiurlenimo ar pamatyti sprogstančio gėlės žiedo, bent raskite minutėlę susitikti su žmonėmis, gyvenančiais gamtoje. Jų pasakojimai nukels į atokiausius Dzūkijos kampelius, kur užuosite svaigų pušynų kvapą, tad susitikimas su knygos autoriais bus pirmasis gūsis, kuris nuneš į seniai regėtą Dzūkiją.

Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus
Orientation: 1