Net trims projektams skirtas finansavimas!

Net trims Alytaus kraštotyros muziejaus projektams skirtas Lietuvos kultūros taryba finansavimas! 👏

Ką įgyvendinsime? 👇

🟢 Alytaus vizualiųjų menų centre, įsikurusiame buvusioje sinagogoje, bus atidaryta dailininko Vytauto Kasiulio kūrybos retrospektyvą pristatanti paroda. Tai bus pirmoji paroda, surengta naujai restauruotoje sinagogoje, pritaikytoje profesionalaus meno sklaidai. Simboliška, kad kartais V. Kasiulio kūryboje sutinkamus žydiškus motyvus galbūt įkvėpė tiesioginė būsimo dailininko bendrabūvio su žydais patirtis Simne ir Alytuje.

🟢 Projektas „Šalom, Alytau!“ skirtas supažindinti visuomenę su žydiškąja miesto istorija. Siekiame surinkti kuo daugiau informacijos apie regione gyvenusius žydus ir šia informacija dalintis su plačiai po pasaulį išsibarsčiusiais vietos litvakų palikuonimis.
Bus išleista knyga, perteikianti įvairiapusišką Alytaus žydų gyvenimą, bendradarbiaujant su Lietuvos archyvais surinkti ir išversti istoriniai dokumentai apie Alytaus regiono žydus. Naujai atidarytoje sinagogoje sukurtas edukacinis užsiėmimas „Pažintis su sinagoga“, istorinis ir muzikinis maršrutai. Pastarąjį sudarys 3 koncertai sinagogoje.

🟢 Trečiasis projektas labiau nukrypsta į etnografinį mūsų krašto tyrinėjimą. Parengsime ir išleisime katalogą „Dzūkų divonai. Alytaus kraštotyros muziejaus lovatiesių rinkinys“. Tai – muziejaus etnografijos rinkinyje saugomų austinių lovatiesių mokslinis tyrimas. Per 170 visapusiškai ištyrinėtų eksponatų suguls į išsamų ir spalvingą katalogą.

Projektui „Lietuvos išeivijos dailės atodangos: Vytautas Kasiulis (1918–1995) – nuo Simno iki Paryžiaus“ skirtas 3 000 Eur Kultūros tarybos finansavimas. „Dzūkų divonai. Alytaus kraštotyros muziejaus lovatiesių rinkinys“ katalogo rengimui ir leidymai – 7 000 Eur. Projektui „Šalom, Alytau!“ skirta 5 600 Eur.

Dešinėje – Vytautas Kasiulis XX a. 7 deš. Drobė, aliejus. Lietuvos dailės muziejus. Fot. A. Lukšėnas.