NUO JOTVOS IKI DZŪKIJOS: TĘSTINUMO ŽENKLAI

Tai vienas iš muziejaus projektų, kuriuos šiemet parėmė Lietuvos kultūros taryba (viso jų net 5!).

Projekto veiklos jau startavo, tad norime pasidžiaugti labai produktyviu ir įdomiu seminaru-mokymais mokytojams „Šiaudinių skulptūrų gamyba“, kuris vyko Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale. Čia taip pat atidaryta fotografijų paroda „Ugninių skulptūrų magija“.

Etnologė Eglė Valentė papasakojo apie šiaudinių skulptūrų reiškinį Lietuvoje, baltiškųjų ženklų reikšmę ir panaudojimą skulptūrinėse kompozicijoje. Įgytas žinias nieko nelaukiant buvo galima pritaikyti praktiškai keramiko Džiugo Petraičio mokymuose „Šiaudinių skulptūrų konstravimo ir rišimo technika“.

Etnologė EGLĖ VALENTĖ yra daugkartinė ugnies skulptūrų renginių autorė, režisierė ir organizatorė. Jos organizuotos šiaudinių skulptūrų dirbtuvės Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pateikė įstabių kūrinių ugnies skulptūrų misterijoms. Ji kūrė šiaudines skulptūras Užgavėnėms, Rasų ir kitoms kalendorinėms šventėms, įvairių istorinių įvykių renginiams. Eglės Valentės dalyvavimas etninės kultūros seminaruose ir konferencijose lėmė ugnies skulptūrų renginių sklaidą visoje šalyje.
Turėdama trisdešimties metų kūrybos patirtį, ugnies skulptūrų meno paslaptimis mielai dalinasi su kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojais.

Keramikas Džiugas Petraitis jau daugybę metų organizuoja šiaudinių skulptūrų statymo dirbtuves Merkinėje Rasų šventėms, yra prisidėjęs prie šiaudinių skulptūrų kūrimo Alytuje Baltų vienybės dienai, teikia konsultacijas ir mokymus.

Dėkojame mūsų lūkesčius pralenkusiems seminaro lektoriams!

AČIŪ tariame ir seminare dalyvavusiems mokytojams iš projekte dalyvaujančių švietimo įstaigų: KTDM Alytaus filialo, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Jotvingių gimnazijos, Dzūkijos mokyklos, Sakalėlio pradinės mokyklos, Volungėlės lopšelio-darželio.

KAS DAR LAUKIA?

Šiuo projektu siekiame stiprinti vietos kultūrinį identitetą per baltiškąjį ir dzūkiškąjį tapatumą įtraukiant jaunąją alytiškių kartą į aktyvius kūrybinius etnokultūrinius procesus. Tad įgyvendinant projektą vyks ir edukacijos mokyklose, dzūkiškų edukacijų dienos muziejuje, šiaudinių skulptūrų paroda prie Alytaus piliakalnio ir Baltų vienybės dienos renginys 2023 m. rugsėjo 22 d.

Seminaro organizatoriai: Alytaus kraštotyros muziejus ir KTDM Alytaus filialas.

Eglės Valentės parodą „Ugninių skulptūrų magija“ Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale galite aplankyti iki balandžio 30 d.