Parodą DZŪKŲ DIVONAI praturtins talentingos dailininkės INGOS NOIR MRAZAUSKAITĖS kūryba

Paroda DZŪKŲ DIVONAI bus turtinga ne tik tradicinės tekstilės eksponatų, bet ir jų įkvėptų meninių objektų. Lankytojams pristatysime talentingos dailininkės INGOS NOIR MRAZAUSKAITĖS kūrybą.

Inga Noir. Codes I, canvas, oil, 150x50cm, 2015

Pasak menotyrininkės Austėjos Mikuckytės, „Inga Noir Mrazauskaitė – šiuolaikiška tapytoja, turinti lengvai atpažįstamą braižą. Menininkė derina postmodernų požiūrį, jog procesas svarbesnis už rezultatą ir siurrealistinį stilių, kuomet kiekvienos detalės ištapymas reikalauja techninės meistrystės. Tapytojos drobėse simbioziškai sugyvena minimalizmas, balta tyla ir baltiški reliktai, archetipai, tautiniai raštai. Autorės kūryboje vis nusidriekianti lovatiesė turi savo provaizdį. Tai – jos močiutės austos drobės. I. Mrazauskaitė atkartoja regėtus raštus ir tarsi pati ima austi. Savita ritmika nugramzdina tapytoją į meditatyvią būseną, kurioje ji susiliečia su gamta, protėviais, jų išmintimi. Šie raštai – kodai, abstrakčios morzės abėcėlės, perteikiančios neverbalizuojamus kolektyvinės pasąmonės vaizdinius.“

I. Mrazauskaitė yra baigusi Vilniaus dailės akademijos Architektūros ir dizaino fakultetą, kur įgijo dailės magistro laipsnį. Aktyviai dalyvauja ir organizuoja parodas, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, 2019 m. kartu su tapytoju Andriumi Makarevičiumi įkūrė meno judėjimą „SinThesis Gang“, skatinantį menininkų bendruomenės būrimąsi, idėjų, formų mainus, netikėtus atradimus.

Parodos DZŪKŲ DIVONAI atidarymas – sausio 27 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje, Savanorių g. 6. Paroda veiks iki kovo 26 d.

Daugiau Ingos Noir darbų: www.ingaartstudio.com 

Inga Noir Mrazauskaitė