Paroda „Mūsų protėvių dvasia“ sugrįžta į Alytaus muziejų

Nuo spalio 11 d. muziejuje veiks paroda „Mūsų protėvių dvasia“, skirta paminėti piliakalnių metus. Ši paroda sukurta 2009 m. Tai viena populiariausių keliaujančių muziejaus parodų, kurią jau aplankė daugelio Lietuvos miestų ir miestelių žmonės, Latvijos, Estijos, Lenkijos muziejų lankytojai.

Parodoje nekasdieniškai pristatomi Alytaus rajono piliakalniai, jų raida, paskirtis, likimas, primenami amžius pergyvenę padavimai ir legendos. Šia paroda siekiama ne tik atkreipti dėmesį į piliakalnių kultūrinį unikalumą, bet ir priminti jų priežiūros, išsaugojimo bei informacijos apie juos sklaidos būtinybę.

Parodą sudaro trys dalys. Informaciniuose tekstuose glaustai apžvelgiama piliakalnių raida, jų šiandieninė būklė, archeologiniai kasinėjimai bei išlikusi žodinė informacija. Antrojoje dalyje pristatomi visi Alytaus rajone ir mieste esantys piliakalniai kartu su legendomis, amžiumi, žemėlapiu, nurodančiu, kaip iš Alytaus pasiekti norimą piliakalnį. Fotografijų juosta padeda atskleisti piliakalnių fizinę kaitą bei šiandien matomą jų vaizdą iš įvairių pusių. Trečioji dalis – tai piliakalnių maketai, kurie padeda įsivaizduoti jų struktūrą, formą, paskirtį.

Dėl detalesnės informacijos kreiptis tel. 8 315 73505 arba el. paštu istorija@alytausmuziejus.lt