Paskaita–diskusija „Nuo sinagogos iki Audiovizualiųjų menų centro“

Rugsėjo 15 d., 17 val., kviečiame sudalyvauti Europos paveldo dienoms skirtoje paskaitoje–diskusijoje „Nuo sinagogos iki Audiovizualiųjų menų centro“.

Restauruotoje senojoje Alytaus sinagogoje, kurioje įsikūręs Audiovizualiųjų menų centras, paveldo apsaugos specialistai, restauratoriai  ir muziejininkai skaitys pranešimus apie pastato ir jame esančios sienų tapybos konservavimo ir restauravimo  darbus, iškilusius iššūkius, supažindins su objekto išskirtine verte, prisiliečiant prie Alytaus žydų istorijos bei susiejant su platesniu unikalios žydų kultūros kontekstu, diskutuos apie šio objekto tausojančio ir tvaraus panaudojimo galimybes, pritaikant šiandienos kultūros reikmėms.

2022 metų Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai atliepia  šiandien ypač aktualią „Tvarus paveldo“ temą. Renginių tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

Naujai atgimusi Alytaus sinagoga, tapusi Audiovizualiųjų menų centru – puikus tvaraus kultūros paveldo pavyzdys. Iš seno, apleisto ir akyse griūvančio, vertingą ir neįkainojamą istorinę, kultūrinę atmintį savyje talpinančio pastato tampanti atvira, šiuolaikine ir visuomenei patrauklia erdve. Čia ne tik pristatomi praėjusių laikmečių ženklai, supažindinama su pastato ir miesto istorija, bet tuo pačiu kuriamos naujos visuomenei aktualios ir įtraukios veiklos.

Paskaitos–diskusijos pranešėjai: Vilmantas Dunderis (istorikas, muziejininkas), Vilma Jenčiulytė (istorikė, muziejininkė), dr. Margarita Janušonienė (dailės istorikė, paveldosaugininkė, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ekspertė), Audronė Kaušinienė (restauratotė).

Renginį moderuoja: Rugilė Švirinaitė (muziejininkė).

Sinagoga.Tausoti-Naudoti

 

Renginio organizatorius – Alytaus kraštotyros muziejus. Projekto veiklas dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.