Pirmasis protmūšis jau ŠIANDIEN!

Šiandien prasideda renginių ciklas Archyvų metams paminėti. Rotušės aikštėje jau nuo vakar stovi Kauno regioninio valstybės archyvo stendai menantys Lietuvos archyvo istoriją, juose eksponuojami Alytaus archyvo įdomūs dokumentai. Nepraeikite pro šalį!

Archyvų metams pažymėti skirti keturi protmūšiai, menantys vis kitą istorijos tarpsnį, vyks po atviru dangumi Alytaus miesto teatro prieigose, o jų nuotaiką kurs meniniai etiudai, dainos ir šokiai.

ŠIANDIEN Birželio 9 d. renginių ciklo atidarymas ir pirmoji protmūšio tema „Alytus – Žygimanto Augusto meilės dovana Barborai. Magdeburgo teisės” XVI a. vidurys paženklintas Alytui svarbiomis datomis. 1549 m. Lietuvos didysis  kunigaikštis  Žygimantas Augustas Alytų užrašė Barborai Radvilaitei. 1581 m. birželio 15 d. Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras suteikė Alytui Magdeburgo teises ir herbą – baltą rožę raudoname fone. Pastaroji data yra minima kaip Alytaus miesto gimtadienis. Alytaus miesto teatro aktorių bei šokių studijos „Aušrinė” sukurti kostiuminiai etiudai pasakos apie viduramžišką Alytų, likiminės meilės herojus – Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą, miestelėnų rūpesčius ir naudą, miestui gavus Magdeburgo teises.

Pradžia 18 val. Tad visus kviečiame rinktis Rotušės aikštėje, bus įdomu😊.

Dar galite burti komandą ir registruotis – išmėginkite savo jėgas!