✨ 23:00–00:00 / Koncertas „Pasveikinimas Alytui“
📍 Audiovizualiųjų menų centras
KONCERTAS NEMOKAMAS!
Gegužės 23 d. miesto visuomenei koncertuos jaunosios kartos muzikos atlikėjai, šalies ir tarptautinių konkursų laureatai, dirbantys pagrindiniuose Lietuvos orkestruose ir ugdantys Alytaus vaikus Muzikos mokykloje, simfoniniame orkestre „Svajonė“:
- Nacionalinio operos ir baleto teatro (NOBT) orkestro artistės – Emilija Minkevičiūtė (altas) ir Samanta Ignatjeva (kontrabosas, kontrabosų grupės koncertmeisterė);
- Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro (LSPO) artistė, įvairių kamerinių ansamblių dalyvė – Paulina Bakšaitė (saksofonas);
- Solistas, dirigentas, lietuvių tautinio instrumento – birbynės – ambasadorius, 2025 m. Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ laureatas – Vytautas Kiminius (birbynė).
Programoje – solo ir ansambliai, lietuvių ir užsienio kompozitorių muzika.
Vytautas:
Pamokose ir repeticijose Alytaus muzikos mokykloje siekiu įkvėpti jaunus atlikėjus įveikti iššūkius, praplėsti klasikinės muzikos suvokimo ir atlikimo ribas. Man muzikos atlikimas – skubėjimo ir foninės kultūros priešprieša. Repeticijose kviečiu jaunuosius atlikėjus sustoti, išgirsti detales, mėgautis kiekvienu garso atspalviu. Ir visuomet pabrėžiu, kad net ir nedideliame mieste Alytuje gimsta didelės svajonės ir kad jos skamba.
Samanta:
Nuo pat pirmo atvykimo į Alytaus muzikos mokyklą prieš du metus, kai dar nedirbau mokytoja, o tik grojau orkestre, buvau labai šiltai priimta. Ir per du metus ta šiluma, sklindanti iš kolegų ir iš mokinių, visai neišblėso. Džiaugiuosi, kad iš Vilniaus važiuojame keliese, tai tos kelionės visai neprailgsta. O darbas su vaikais dažniau atgaivina, nei išvargina. Ir orkestre grojantys, ir pas mane individualiai groti kontrabosu besimokantys mokiniai yra nuostabūs, imlūs ir įkvepiantys, tad čia dirbti ir mokyti yra vienas malonumas.
Emilija:
Alytus man – vaikystės miestas, čia susituokė mano tėvai, dar vis gyvena seneliai, vasarą prie Dailidžių ežero su broliais ir pusseserėmis čiuožinėdavome nuo čiuožyklų ir žaisdavome kamuoliu Statybininkų gatvėje… Sugrįžau čia ne tik dėl sėkmingų aplinkybių, bet ir dėl nostalgijos, sentimentų – smagu ugdyti vaikus, gyvenančius mano vaikystės mieste.
Paulina:
Alytus man brangus, nes žalias, ramus, laikas jame eina lėčiau. Šalia to – galimybė nuo mažens muzikuoti simfoniniame orkestre yra vertybė ir didžiulė dovana miesto vaikams.
Pilną „POJŪČIŲ NAKTIES“ programą rasite čia: https://www.alytausmuziejus.lt/siu-metu-muzieju-naktis-pojuciu-naktis/
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti viešinami socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse ir kt. Jei pageidaujate, kad Jūsų atvaizdas būtų pašalintas iš renginio nuotraukų ar vaizdo įrašo, prašome kreiptis el. paštu: info@alytausmuziejus.lt.


