Tautodailės metai Alytaus kraštotyros muziejuje

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyrius bendradarbiaudamas su Alytaus kraštotyros muziejumi kviečia minėti Tautodailės metus!

Jau šį penktadienį 12 val. muziejaus konferencijų salėje paskaitą apie paveldosaugos aktualijas ir sakralinės dailės paveldą skaitys Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vyriausioji specialistė ir dailėtyrininkė dr. Margarita Janušonienė. Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas papasakos apie kryždirbystės tradicijas ir kaitą.

Šeštadienį, birželio 13 dieną, kai minėsime ir Alytaus miesto gimtadienį, 11 val. muziejaus parodų salėje pristatysime respublikinę parodą „Visų tautodailės žanrų kryždirbystė“. Didžiąją parodos dalį sudarys geriausių Lietuvos kryždirbių ir kalvių kūriniai bei kūrinių fotografijos, taip pat eksponuosime kitų tautodailės žanrų dirbinius, kuriuose vyrauja kryžiaus vaizdavimas ir simbolika. Parodoje bus pristatyta mažiausiai dešimties iškiliausių Lietuvos kryždirbių kūryba. Septyni iš jų yra pelnę Aukso vainiko nominacijas respublikinėse parodose.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.