Rūšiuoti pagal:
Rodoma 9 iš 9

Pats mažiausias

Vaikai  supažindinami su Matučio knygelėmis.  Įterpiant lengvus fizinius pratimus mokomės eilėraštukų ir dainelių. Edukacijų salėje dėliojame dėliones rašytojo eilėraščių tematika. Edukacijos metu  lavinama  vaikų  atmintis, kūrybiškumas, komandinis darbas.

Matučio parko medžiai

Padėti pažinti kuo daugiau Matučio parko augalų ir medžių, ugdyti  pagarbą gamtai, ją pažinti ir saugoti. Edukacija vyksta šiltuoju metų periodu. Edukacijoje supažindiname su medžių  „vaisiais“: giliukais, kaštonais, kankorėžiais, lazdyno riešutais, tuo metu …

Sudėliok eilėraštį

Skatinamas vaikų kūrybinis procesas drąsiai reikšti mintis, ugdyti saviraišką, pajusti eilėraščio ritmiškumą, gebėti dirbti grupėmis. Užsiėmime vaikai supažindinami su  rašytojo darbo kambariu ir veikla. Dėmesį  atkreipiame į kūrybinį procesą, užrašų knygutes, rašomąją mašinėlę, …

Pasibūkim su Anzelmu Matučiu linksmai

Ar poetas Anzelmas Matutis buvo dykas vaikas? O taip! Pažinkime vaikystės bičiulį – poetą Anzelmą Matutį linksmai leisdami laiką muziejuje, džiaugsmo ir atradimų kupinomis širdimis. Čia sužinosite apie poeto vaikystės nuotykius, pokštus. Išmoksite …

Drevinukas moko tvarumo

Gamta – visų mūsų namai. Tai yra pats svarbiausias argumentas, kodėl turime saugoti ją bei mus supančią aplinką. O kaipgi sustabdyti žmogaus besaikio vartojimo žalą aplinkai, kad mūsų pasaulis taptų švaresnis, gražesnis, o …

Mes – Matučio sodo tyrinėtojai

Ar kada nors kilo mintis užaugus būti mokslininkais ir tyrinėti mus supantį gamtos pasaulį? Jeigu taip, kviečiame jus tapti A. Matučio sodo tyrinėtojais ir pažintinių-patyriminių veiklų metu susipažinti su rašytojo sodo augalais, medžiais, krūmais ir kai kuriais mažaisiais sodo gyventojais. Pažinę A. Matučio sodo augalus, susibursite į gamtos tyrinėtojų komandas ir atliksite žaismingas interaktyvias užduotis bei praktiškai pritaikysite įgytas žinias. Gamtos tyrinėtojo darbas – rimtas!

Mediniai personažai

Užsiėmimo metu aplankome arba ieškome parke, prie muziejaus, apsigyvenusių Anzelmo Matučio kūrinių personažų – medžio skulptūrų, paskaitome ir eilėraštį, kuris įkvėpė skulptūros autorių. Kas gi tie autoriai? Tai tarptautinio medžio drožėjų simpoziumo dalyviai, kurie kas dvejus metus A. Matučio parke apgyvendino po keletą naujų personažų pagal poeto kūrybą.
Skirta visoms amžiaus grupėms.

Iš Matučio užrašų knygutės

Poeto sukurtas eilėraštis, prieš patekdamas į knygą, pirmiausia atsirasdavo jo užrašų knygutėje. A. Matutis dažniausiai eiles kurdavo būdamas gamtos apsuptyje, keliaudamas po svečias šalis, netgi plaukiodamas laivais, todėl patogiausios priemonės sueiliuotus tekstus užfiksuoti buvo nedidelė užrašų knygutė ir pieštukas. Apžiūrėję rašomojo stalo stalčiuje rašytojo išsaugotas knygutes, galėsite patys susisegti knygutę savo eilėraščiams ar užrašams.

Kaina dalyviui – 3 Eur

 

Kodėl varnėnai grįžta?

„Po svečias šalis / Vargau… / Lis! Lis! Lis / Nesušukau.“

Apie kokį paukštelį čia rašė poetas Anzelmas Matutis? Taip, teisingai! Tai lietų pranašaujanti volungė! Ar tikrai pažįstate Lietuvoje gyvenančius paukščius? Gandrą esame matę tikrai visi, o štai kiek paukščių girdime, tik nesame su jais susitikę. Šis užsiėmimas – puiki galimybė pažinti paukščius, apie kuriuos vaikų poetas sukūrė eiles. Skaitysime, klausysime, žiūrėsime, galvosime, atsiminsime ir vaikštinėdami tikrai atskirsime, kuris giesmininkas gieda.