Rūšiuoti pagal:
Rodoma 5 iš 5

Mes – Matučio sodo tyrinėtojai

Ar kada nors kilo mintis užaugus būti mokslininkais ir tyrinėti mus supantį gamtos pasaulį? Jeigu taip, kviečiame jus tapti A. Matučio sodo tyrinėtojais ir pažintinių-patyriminių veiklų metu susipažinti su rašytojo sodo augalais, medžiais, krūmais ir kai kuriais mažaisiais sodo gyventojais. Pažinę A. Matučio sodo augalus, susibursite į gamtos tyrinėtojų komandas ir atliksite žaismingas interaktyvias užduotis bei praktiškai pritaikysite įgytas žinias. Gamtos tyrinėtojo darbas – rimtas!

Mediniai personažai

Užsiėmimo metu aplankome arba ieškome parke, prie muziejaus, apsigyvenusių Anzelmo Matučio kūrinių personažų – medžio skulptūrų, paskaitome ir eilėraštį, kuris įkvėpė skulptūros autorių. Kas gi tie autoriai? Tai tarptautinio medžio drožėjų simpoziumo dalyviai, kurie kas dvejus metus A. Matučio parke apgyvendino po keletą naujų personažų pagal poeto kūrybą.
Skirta visoms amžiaus grupėms.

Aš – vaškinis Drevinukas

Į A. Matučio muziejų atsikvėpti nuo darbų retkarčiais užsuka Drevinukas. Skaitydami pasaką sužinosite, kaip atsirado šis vaikų bičiulis, ką jis veikia girioje ir kuo jūs galite jam padėti. Pažiūrėsime lėlių vaidinimą, piešime patikusį veikėją ir išsiaiškinsime, ar tarp mūsų nėra Baubų.
Skirta 2–4 klasių mokiniams.

Iš Matučio užrašų knygutės

Poeto sukurtas eilėraštis, prieš patekdamas į knygą, pirmiausia atsirasdavo jo užrašų knygutėje. A. Matutis dažniausiai eiles kurdavo būdamas gamtos apsuptyje, keliaudamas po svečias šalis, netgi plaukiodamas laivais, todėl patogiausios priemonės sueiliuotus tekstus užfiksuoti buvo nedidelė užrašų knygutė ir pieštukas. Apžiūrėję rašomojo stalo stalčiuje rašytojo išsaugotas knygutes, galėsite patys susisegti knygutę savo eilėraščiams ar užrašams.

Kaina dalyviui – 3 Eur

 

Kodėl varnėnai grįžta?

„Po svečias šalis / Vargau… / Lis! Lis! Lis / Nesušukau.“

Apie kokį paukštelį čia rašė poetas Anzelmas Matutis? Taip, teisingai! Tai lietų pranašaujanti volungė! Ar tikrai pažįstate Lietuvoje gyvenančius paukščius? Gandrą esame matę tikrai visi, o štai kiek paukščių girdime, tik nesame su jais susitikę. Šis užsiėmimas – puiki galimybė pažinti paukščius, apie kuriuos vaikų poetas sukūrė eiles. Skaitysime, klausysime, žiūrėsime, galvosime, atsiminsime ir vaikštinėdami tikrai atskirsime, kuris giesmininkas gieda.