Rūšiuoti pagal:
Rodoma 10 iš 14

Be lietuviškos kalbos neišgyvensi nė dienos

5-12 kl. moksleiviams, suaugusiems, šeimoms

Edukacinė programa siūlo galimybę pažinti Dzūkijos regiono knygnešystės ypatumus, knygų gabenimo ir platinimo paslaptis, slaptųjų mokyklų veiklą, garsiausius vietos knygnešius, apžvelgti spaudos draudimo laikotarpiu leistus spaudinius. Patirti, kaip savo darbą atlikdavo knygnešiai, su kokiais pavojais jie susidurdavo, galėsite žaisdami žaidimą „Nugabenk knygą“. Tik pasisaugokite maskolių!

Kult.paso logo

Pažink gimtojo miesto senąsias gatveles

Naudojant virtualią gatvės 3D rekonstrukciją mokiniams pasakojama Vilniaus gatvės istorija. Susipažinę su gatvės istorija, vaikai sukuria savo atviruką-dėlionę. Pasklidę po ekspoziciją vaikai ieško paslėptų dėlionės detalių, suradę jas, sukuria gatvės vaizdą „atviruką“. Edukacinis užsiėmimas pratęsiamas ekskursijoje po šiandieninę Vilniaus gatvę, ieškant dėlionėse sukurtų senųjų pastatų.

Ši edukacinė programa pritaikyta pradinių klasių mokiniams.

Į darbą neskubėdamas, į karčemą pasibėgėdamas

Edukacinis užsiėmimas vyksta ekspozicijoje esančioje karčemoje. Programos metu pristatoma karčemų istorija, bendravimo subtilybės, pramogos, valgiai. Tokiu būdu edukacinės programos dalyviai pateks į vienos iš 7 Alytuje prieš pirmąjį pasaulinį karą egzistavusių karčemų kasdienį gyvenimą. Tai teatralizuota edukacinė programa, kurioje vaidinimas naudojamas kaip informacijos perdavimo ir pažinimo priemonė. Pasakojimas kuriamas, remiantis laikmečio šaltiniais – 1896 m. Alytuje viešėjusios suomių rašytojos atsiminimais. Karčema nuo seno buvo miestelio veidas. Daugelį jų, taip pat ir Alytaus, laikė Lietuvos žydai, kurie glaudžiai bendravo su Šiaurės Vokietijos žydų bendruomene. Jų dėka labai išpopuliarėjo valgiai iš bulvių. Vienas jų – kugelis, šventinis žydų patiekalas, kuriuo bus vaišinami edukacinės programos dalyviai.

Ši edukacinė programa pritaikyta vyresniųjų klasių moksleiviams bei suaugusiems. Priimamos grupės iki 15 žmonių.

Pabėgimas iš miesto

Jos esmė sprendžiant galvosūkius ir mįsles, per ribotą laiką ištrūkti iš karo apimto Alytaus. Siužetas susijęs su I-ojo pasaulinio karo metų Lietuvos ir Alytaus istorija. Dalyviai per 45 minutes, iki to laiko, kai …

Proginių atvirukų gamyba

Susipažinsite su atvirukų istorija. Pasigaminsite įvairių atvirukų iš rankų darbo popieriaus.

Skirta įvairaus amžiaus mokiniams.

Monetos pasakoja

Ar žinote, ką reiškia žodis „moneta“? Kokias paslaptis ji gali atskleisti? Į šiuos ir kitus klausimus mėginsime surasti atsakymus. Užsiėmimo metu patys nusikalsite monetą.

Skirta 5–8 klasių mokiniams.

Pirmykščiai pinigai

Kuo mūsų protėviai mokėdavo už prekes ir paslaugas, kai dar nebuvo šiuolaikinių pinigų? Sužinosite, kas tai yra lobiai. Galbūt jums pasiseks ir lobį surasti?

Skirta 1–4 klasių mokiniams.

Lietuviškų pinigų istorija

Lietuviškų pinigų istorija
Lietuviški pinigai: nuo sidabro ilgųjų iki šiandieninių litų.

Skirta 9-12 klasių mokiniams.

Renesansas

Renesanso laikų didybė apipinta legendomis.
Jus pasitiksianti didikų pora privers pasijusti dvariškiu: aptarti to meto madą, grožio priemones, pašokti renesanso šokį ir parašyti laišką plunksna…

Skirta ir suaugusiems, ir moksleiviams.

Alytaus miesto simboliai

Alytus – vienas seniausių Lietuvos miestų. Edukaciniame užsiėmime sužinosite apie miesto herbą, vardo kilmę, kūrimosi istoriją, svarbiausius Alytaus miesto istorinius įvykius, pamatysite, kaip miestas keitėsi ir augo. Įdomios užduotys padės jums įminti miesto paslaptis. Patys pasigaminsite miesto antspaudą.

Skirta 6–9 klasių mokiniams.