Rūšiuoti pagal:
Rodoma 10 iš 27

Pabėgimas iš miesto

Jos esmė sprendžiant galvosūkius ir mįsles, per ribotą laiką ištrūkti iš karo apimto Alytaus. Siužetas susijęs su I pasaulinio karo metų Lietuvos ir Alytaus istorija. Dalyviai per 45 minutes, iki to laiko, kai …

Aleliuma Kalėda

Artėjant žiemos šventėms kviečiame prisiminti senuosius jų papročius, susipažinti su ištakomis, prisiliesti prie paslaptingų adventinių burtų, spėjimų, pasidalinti šiandienos tradicijomis. O kad šventės laukimas neprailgtų, mokysimės iš natūralių medžiagų pasigaminti įvairius žaisliukus, dekoracijas …

Gyvybės medis

Pažįstame savo kultūros šaknis – žinome, kas esame! Mūsų protėviai baltai paliko daugybę senovės pasaulėvaizdžio ženklų, kuriuos šiandien neretai suvokiame tik kaip etnografinį dekorą. Kaime langinės išraitytos augaliniais ar geometriniais motyvais, tautiniai drabužiai išpuošti įvairiais ratukais, rombukais, gėlėmis, o ko vien verti išpiešti palinkėjimai ant kraičio skrynių… Užsiėmime kviečiame pažvelgti mūsų protėvių akimis į šiuos senuosius ženklus. Mėginsime įsivaizduoti plokščią pasaulį, gimusį iš dvynių, stovintį ant kažkokio gyvūno nugaros, augantį medžio pavidalu. Įkvėpti šių vaizdinių, dalyviai patys sukurs gyvybės medžio piešinį ir atspaus jį štampavimo technika. Skirta 5–6 klasių mokiniams. Kaina asmeniui – 3,00 Eur.

Užaugo liepa, devyniašakė

Gyvybės medis – daugeliui tautų ir religijų būdingas simbolis, atkeliavęs net iš akmens amžiaus. Senovės lietuvių pasaulėžiūroje gyvybės medį simbolizavo ąžuolas, liepa, klevas. Kas tai – visatos modelis? Moralės kodeksas? Kaip keičiasi šio ženklo reikšmė nuo pagonybės iki krikščionybės? Apie ką iš tiesų dainuojama senosiose dainose apie ąžuolą, liepą, jievarą? Atsakymų kviečiame ieškoti edukaciniame užsiėmime „Užaugo liepa, devyniašakė“. Atsineškite savo rūbelį, maišelį ar kitą audinio skiautę. Užsiėmime sukursime savo gyvybės medį ir išbandysime senovinę štampavimo techniką! Skirta 2–4 klasių mokiniams. Kaina asmeniui – 3,00 Eur.

Animacijos istorija

Animacija – lot. animatio – gaivinimas, gyvybės įkvėpimas. Tai fenomenali optinės apgaulės sritis savo populiarumu ir patrauklumu turinti gerbėjų visame pasaulyje, nuo mažiausių iki garbingo amžiaus žmonių. Ir sunku patikėti, jog sparčiau animacija pradėjo vystytis tik devintajame dešimtmetyje. O kur gi pradžia ir kokį indėlį animacijos istorijoje turi Lietuvos vardas. Kviečiame smalsiuosius pakeliauti laiku nuo primityvių žmogaus bandymų pavaizduoti judantį kūną, išmėginti optinius žaislus, trumpam tapti scenaristais ir iliustratoriais. Skirta 5–6 klasių mokiniams. Kaina asmeniui – 3,00 Eur.

Susuk filmuką

Ar kada nors pagalvojote, nuo ko gi animacija prasidėjo, kokiais būdais buvo ir yra kuriama, kas yra animacijos Lietuvoje pradininkas, atsisakęs dirbti Volto Disnėjaus studijoje? Sužinosite ne tik įdomių istorijų, bet ir patys susuksite filmuką. Skirta 2–4 klasių mokiniams. Kaina asmeniui 3,00 Eur.

 

Be lietuviškos kalbos neišgyvensi nė dienos

Edukacinė programa siūlo galimybę pažinti Dzūkijos regiono knygnešystės ypatumus, knygų gabenimo ir platinimo paslaptis, slaptųjų mokyklų veiklą, garsiausius vietos knygnešius, apžvelgti spaudos draudimo laikotarpiu leistus spaudinius. Patirti, kaip savo darbą atlikdavo knygnešiai, su kokiais pavojais jie susidurdavo, galėsite žaisdami žaidimą „Nugabenk knygą“. Tik pasisaugokite maskolių!

Skirta 5–12 kl. moksleiviams, suaugusiems, šeimoms.

Pažink gimtojo miesto senąsias gatveles

Naudojant virtualią gatvės 3D rekonstrukciją mokiniams pasakojama Vilniaus gatvės istorija. Susipažinę su gatvės istorija, vaikai sukuria savo atviruką-dėlionę. Pasklidę po ekspoziciją vaikai ieško paslėptų dėlionės detalių, suradę jas, sukuria gatvės vaizdą „atviruką“. Edukacinis užsiėmimas pratęsiamas ekskursijoje po šiandieninę Vilniaus gatvę, ieškant dėlionėse sukurtų senųjų pastatų.

Ši edukacinė programa pritaikyta pradinių klasių mokiniams.

Į darbą neskubėdamas, į karčemą pasibėgėdamas

Edukacinis užsiėmimas vyksta ekspozicijoje, esančioje karčemoje. Programos metu pristatoma karčemų istorija, bendravimo subtilybės, pramogos, valgiai. Tokiu būdu edukacinės programos dalyviai pateks į vienos iš 7 Alytuje prieš Pirmąjį pasaulinį karą egzistavusių karčemų kasdienį gyvenimą. Tai teatralizuota edukacinė programa, kurioje vaidinimas naudojamas kaip informacijos perdavimo ir pažinimo priemonė. Pasakojimas kuriamas, remiantis laikmečio šaltiniais – 1896 m. Alytuje viešėjusios suomių rašytojos atsiminimais. Karčema nuo seno buvo miestelio veidas. Daugelį jų, taip pat ir Alytaus, laikė Lietuvos žydai, kurie glaudžiai bendravo su Šiaurės Vokietijos žydų bendruomene. Jų dėka labai išpopuliarėjo valgiai iš bulvių. Vienas jų – kugelis, šventinis žydų patiekalas, kuriuo bus vaišinami edukacinės programos dalyviai.

Ši edukacinė programa pritaikyta vyresniųjų klasių moksleiviams bei suaugusiems. Priimamos grupės iki 15 žmonių.

Kap gimtuosna kraštuosna šneka

Pažinkite lietuvių kalbos tarmes žaisdami stalo žaidimą.  Tai įdomus, lengvas ir tinkamas įvairioms amžiaus grupėms žaidimas. Sužinosime, kiek lietuvių kalba turi tarmių, patarmių, šnektų, išgirsime daug negirdėtų tarmiškų žodžių, pasiklausysime, kaip Jūsų draugas skaito pietų žemaičių telšiškių patarme, ir patys pabandysime iššifruoti anykštėnų šnektą. Kas pirmasis – aukštaitis ar žemaitis – pasieks finišo liniją? Viską sužinosite užsiėmimo metu.

Trukmė – 45–60 min.

Tinka 1–12 klasių mokiniams.