Rūšiuoti pagal:
Rodoma 10 iš 33

Edukacinis žaidimas „Cik cik“

Tarmė, kaip ir mes, gyvena savo gyvenimą ir natūralu, kad laikui bėgant keičiasi. Visgi šiandien matome, kad tarmės, kurios vystėsi ir buvo vartojamos ištisus šimtmečius, sparčiai nyksta. O, kiek spalvų, gyvybingumo, išskirtinumo ir skambesio jos suteikia mūsų kalbai. Programa „Cik cik“ linksmai, šmaikščiai, įdomiai, įtraukiančiai ir žaismingai supažindins su lietuvių kalbos tarmėmis, jų skirtumais, didžiausią dėmesį skiriant dzūkų šnektai – jos ypatybėms, santykiu su kaimyninėmis kalbomis. Užsiėmimo metu bus klausomasi patarmės garso įrašų, žaidžiamas žaidimas, pritaikytas grupėms (iki 30 asmenų).

„Eglės sūnus“

O kas buvo PO TO, KAI JIE PAVIRTO MEDŽIAIS?
Viena žymiausių lietuvių liaudies pasakų „Eglė žalčių karalienė“, kurios artimi variantai būdingi ir kitoms tautoms. Ar esate girdėję šios istorijos tęsinį? Du lietuvių rašytojai yra sukūrę tęsinius šiai pasakai. Kazio Sajos kūrinys „Po to, kai jie pavirto medžiais“ įtrauktas į mokymo programą. Ir tik nedaugelis žino, kad Alytuje gyvenęs poetas Andzelmas Matutis yra sukūręs poemą, šios pasakos tęsinį – „Eglės sūnus“. Tad kviečiame praplėsti mokinių akiratį – išmaniosiomis technologijomis, žaismingai ir jaunuoliams priimtinais būdais susipažinti su šiais kūriniais, palyginti jų meninę vertę, problematiką, pagrindinę mintį, o svarbiausia rasti ne vieną ir ne du atsakymus į klausimą kas buvo po to…?

„Giminės medis. Detektyvinės paieškos“

Sakoma, derėtų žinoti savo giminės bent septynias kartas. Skaičiuojant nuo savęs siektume proproproprosenelius. Ar paprastam tūlam piliečiui tai pasiekiama? Taip! Užsiėmime susipažinsite su seniausiais giminės medžiais, daugybe šaltinių, padedančių atskleisti kilmę, ryšius, netgi titulus. Dalyviai užsiėmimo metu taps geneologijos detektyvais, kurie mūsų personažui Mykolui, vartydami šimtamečius archyvus bei muziejaus eksponatus, padės atkleisti jo giminės paslaptis ir surinkti giminės medžio dėlionę.
Ar pavyks surinkti septynias kartas? Kviečiame atvykti, patirti, sužinoti!

Pabėgimas iš miesto

Jos esmė sprendžiant galvosūkius ir mįsles, per ribotą laiką ištrūkti iš karo apimto Alytaus. Siužetas susijęs su I pasaulinio karo metų Lietuvos ir Alytaus istorija. Dalyviai per 45 minutes, iki to laiko, kai …

Aleliuma Kalėda

Artėjant žiemos šventėms kviečiame prisiminti senuosius jų papročius, susipažinti su ištakomis, prisiliesti prie paslaptingų adventinių burtų, spėjimų, pasidalinti šiandienos tradicijomis. O kad šventės laukimas neprailgtų, mokysimės iš natūralių medžiagų pasigaminti įvairius žaisliukus, dekoracijas …

Tapatybės kodas. Tekstilės spaudinių dirbtuvėlės

Kokie gi ornamentai būdingi dzūkiškuose audiniuose? Kas yra gyvybės medis? Dažais drobės lopuką ar savo atsineštus marškinėlius, drobinį krepšelį puošime gyvybės medžiu.

Trukmė – 1 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur

Tapatybės kodas. Nuo sėklukės iki drobukės

Kokį kelią tenka nukeliauti lino sėklukei, kol ji virsta puošnia ir šildančia drobule? Susipažinsite su profesionaliai iliustruotu lino keliu, o audimo staklėmis įvairiaspalvius siūlukus paversite gražiais raštais.

Trukmė – 1 val.

Kaina – 3 Eur

Susikurkime sodybą

Sužinosite, kaip kūrėsi kaimai, kokie pastatai buvo dzūko sodyboje ir kokia kiekvieno jų paskirtis. Veiklos irgi netrūks! Iš daugybės medinių detalių tversime gyvenimą. Užsiėmimo metu dalis klasės dalyvauja ekskursijoje po Sodzių, o kita stato sodybą. Po pusvalandžio grupės keičiasi.

Trukmė – 1 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur.

Gyvybės medis

Pažįstame savo kultūros šaknis – žinome, kas esame! Mūsų protėviai baltai paliko daugybę senovės pasaulėvaizdžio ženklų, kuriuos šiandien neretai suvokiame tik kaip etnografinį dekorą. Kaime langinės išraitytos augaliniais ar geometriniais motyvais, tautiniai drabužiai išpuošti įvairiais ratukais, rombukais, gėlėmis, o ko vien verti išpiešti palinkėjimai ant kraičio skrynių… Užsiėmime kviečiame pažvelgti mūsų protėvių akimis į šiuos senuosius ženklus. Mėginsime įsivaizduoti plokščią pasaulį, gimusį iš dvynių, stovintį ant kažkokio gyvūno nugaros, augantį medžio pavidalu. Įkvėpti šių vaizdinių, dalyviai patys sukurs gyvybės medžio piešinį ir atspaus jį štampavimo technika. Skirta 5–6 klasių mokiniams. Kaina asmeniui – 3,00 Eur.

Užaugo liepa, devyniašakė

Gyvybės medis – daugeliui tautų ir religijų būdingas simbolis, atkeliavęs net iš akmens amžiaus. Senovės lietuvių pasaulėžiūroje gyvybės medį simbolizavo ąžuolas, liepa, klevas. Kas tai – visatos modelis? Moralės kodeksas? Kaip keičiasi šio ženklo reikšmė nuo pagonybės iki krikščionybės? Apie ką iš tiesų dainuojama senosiose dainose apie ąžuolą, liepą, jievarą? Atsakymų kviečiame ieškoti edukaciniame užsiėmime „Užaugo liepa, devyniašakė“. Atsineškite savo rūbelį, maišelį ar kitą audinio skiautę. Užsiėmime sukursime savo gyvybės medį ir išbandysime senovinę štampavimo techniką! Skirta 2–4 klasių mokiniams. Kaina asmeniui – 3,00 Eur.