Rūšiuoti pagal:
Rodoma 10 iš 31

Šviesos istorija

Šviesos istorija – edukacinis užsiėmimas, kviečiantis keliauti per skirtingus praeities laikotarpius ir ieškoti šviesos, šilumos šaltinių, praktiškai išbandyti jų efektyvumą, pažinti ugnies ir dangaus šviesulių reikšmę mūsų kultūrai ir mitologijai. Edukacinio užsiėmimo metu …

Muilo gamyba

Smagus, atpalaiduojantis ir įtraukiantis edukacinis užsiėmimas apie kasdienį ir įprastą mūsų dienų draugą – muilą. Šiais laikais būtinybe tapęs muilas pradėtas gaminti labai seniai – jis buvo prabangos dalis. Žinoma, kad muilą naudojo …

„Ruošk ratus žiemą“

Ar galite įsivaizduoti šiuolaikinę gatvę, kuria riedėtų ne automobiliai, o arklių traukiami vežimai? O galbūt norėtumėte per vestuves riedėti brička? Trumpam sugrįžkime į laikmetį, kuomet kinkomasis transportas padėjo ne tik atliekant ūkio darbus, …

„Pagauk savo sapną“

Ar kada nors pabudai vidury nakties išgąsdintas savo sapno? Ar kada svajojai, kad sapnas virstų realybe? Kviečiame edukacijos metu sužinoti, ką apie sapnus galvojo senųjų laikų žmonės, kokia reikšmė jiems buvo skiriama. Prisiliesime …

Edukacinis žaidimas „Cik cik“

Tarmė, kaip ir mes, gyvena savo gyvenimą ir natūralu, kad laikui bėgant keičiasi. Visgi šiandien matome, kad tarmės, kurios vystėsi ir buvo vartojamos ištisus šimtmečius, sparčiai nyksta. O, kiek spalvų, gyvybingumo, išskirtinumo ir skambesio jos suteikia mūsų kalbai. Programa „Cik cik“ linksmai, šmaikščiai, įdomiai, įtraukiančiai ir žaismingai supažindins su lietuvių kalbos tarmėmis, jų skirtumais, didžiausią dėmesį skiriant dzūkų šnektai – jos ypatybėms, santykiu su kaimyninėmis kalbomis. Užsiėmimo metu bus klausomasi patarmės garso įrašų, žaidžiamas žaidimas, pritaikytas grupėms (iki 30 asmenų).

„Eglės sūnus“

O kas buvo PO TO, KAI JIE PAVIRTO MEDŽIAIS?
Viena žymiausių lietuvių liaudies pasakų „Eglė žalčių karalienė“, kurios artimi variantai būdingi ir kitoms tautoms. Ar esate girdėję šios istorijos tęsinį? Du lietuvių rašytojai yra sukūrę tęsinius šiai pasakai. Kazio Sajos kūrinys „Po to, kai jie pavirto medžiais“ įtrauktas į mokymo programą. Ir tik nedaugelis žino, kad Alytuje gyvenęs poetas Andzelmas Matutis yra sukūręs poemą, šios pasakos tęsinį – „Eglės sūnus“. Tad kviečiame praplėsti mokinių akiratį – išmaniosiomis technologijomis, žaismingai ir jaunuoliams priimtinais būdais susipažinti su šiais kūriniais, palyginti jų meninę vertę, problematiką, pagrindinę mintį, o svarbiausia rasti ne vieną ir ne du atsakymus į klausimą kas buvo po to…?

„Giminės medis. Detektyvinės paieškos“

Sakoma, derėtų žinoti savo giminės bent septynias kartas. Skaičiuojant nuo savęs siektume proproproprosenelius. Ar paprastam tūlam piliečiui tai pasiekiama? Taip! Užsiėmime susipažinsite su seniausiais giminės medžiais, daugybe šaltinių, padedančių atskleisti kilmę, ryšius, netgi titulus. Dalyviai užsiėmimo metu taps geneologijos detektyvais, kurie mūsų personažui Mykolui, vartydami šimtamečius archyvus bei muziejaus eksponatus, padės atkleisti jo giminės paslaptis ir surinkti giminės medžio dėlionę.
Ar pavyks surinkti septynias kartas? Kviečiame atvykti, patirti, sužinoti!

Pabėgimas iš miesto

Jos esmė sprendžiant galvosūkius ir mįsles, per ribotą laiką ištrūkti iš karo apimto Alytaus. Siužetas susijęs su I pasaulinio karo metų Lietuvos ir Alytaus istorija. Dalyviai per 45 minutes, iki to laiko, kai …

Tapatybės kodas. Tekstilės spaudinių dirbtuvėlės

Kokie gi ornamentai būdingi dzūkiškuose audiniuose? Kas yra gyvybės medis? Dažais drobės lopuką ar savo atsineštus marškinėlius, drobinį krepšelį puošime gyvybės medžiu.

Trukmė – 1 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur

Tapatybės kodas. Nuo sėklukės iki drobukės

Kokį kelią tenka nukeliauti lino sėklukei, kol ji virsta puošnia ir šildančia drobule? Susipažinsite su profesionaliai iliustruotu lino keliu, o audimo staklėmis įvairiaspalvius siūlukus paversite gražiais raštais.

Trukmė – 1 val.

Kaina – 3 Eur