Rūšiuoti pagal:
Rodoma 8 iš 8

Fosilijų gamyba

Į Archeologijos muziejų dinozaurų žingsniais atkeliavo naujas edukacinis užsiėmimas – ,,Fosilijų gamyba“. Ką veiksite šios edukacijos teorinėje dalyje? Teorinėje edukacinio užsiėmimo dalyje susipažinsite su gyvybe gyvenusia Žemėje priešistoriniais laikais. Tyrinėsite gamtines sąlygas, kurios …

Edukacinis žaidimas „Cik cik“

Tarmė, kaip ir mes, gyvena savo gyvenimą ir natūralu, kad laikui bėgant keičiasi. Visgi šiandien matome, kad tarmės, kurios vystėsi ir buvo vartojamos ištisus šimtmečius, sparčiai nyksta. O, kiek spalvų, gyvybingumo, išskirtinumo ir skambesio jos suteikia mūsų kalbai. Programa „Cik cik“ linksmai, šmaikščiai, įdomiai, įtraukiančiai ir žaismingai supažindins su lietuvių kalbos tarmėmis, jų skirtumais, didžiausią dėmesį skiriant dzūkų šnektai – jos ypatybėms, santykiu su kaimyninėmis kalbomis. Užsiėmimo metu bus klausomasi patarmės garso įrašų, žaidžiamas žaidimas, pritaikytas grupėms (iki 30 asmenų).

Mes – Matučio sodo tyrinėtojai

Ar kada nors kilo mintis užaugus būti mokslininkais ir tyrinėti mus supantį gamtos pasaulį? Jeigu taip, kviečiame jus tapti A. Matučio sodo tyrinėtojais ir pažintinių-patyriminių veiklų metu susipažinti su rašytojo sodo augalais, medžiais, krūmais ir kai kuriais mažaisiais sodo gyventojais. Pažinę A. Matučio sodo augalus, susibursite į gamtos tyrinėtojų komandas ir atliksite žaismingas interaktyvias užduotis bei praktiškai pritaikysite įgytas žinias . Gamtos tyrinėtojo darbas – rimtas!

„Eglės sūnus“

O kas buvo PO TO, KAI JIE PAVIRTO MEDŽIAIS?
Viena žymiausių lietuvių liaudies pasakų „Eglė žalčių karalienė“, kurios artimi variantai būdingi ir kitoms tautoms. Ar esate girdėję šios istorijos tęsinį? Du lietuvių rašytojai yra sukūrę tęsinius šiai pasakai. Kazio Sajos kūrinys „Po to, kai jie pavirto medžiais“ įtrauktas į mokymo programą. Ir tik nedaugelis žino, kad Alytuje gyvenęs poetas Andzelmas Matutis yra sukūręs poemą, šios pasakos tęsinį – „Eglės sūnus“. Tad kviečiame praplėsti mokinių akiratį – išmaniosiomis technologijomis, žaismingai ir jaunuoliams priimtinais būdais susipažinti su šiais kūriniais, palyginti jų meninę vertę, problematiką, pagrindinę mintį, o svarbiausia rasti ne vieną ir ne du atsakymus į klausimą kas buvo po to…?

„Giminės medis. Detektyvinės paieškos“

Sakoma, derėtų žinoti savo giminės bent septynias kartas. Skaičiuojant nuo savęs siektume proproproprosenelius. Ar paprastam tūlam piliečiui tai pasiekiama? Taip! Užsiėmime susipažinsite su seniausiais giminės medžiais, daugybe šaltinių, padedančių atskleisti kilmę, ryšius, netgi titulus. Dalyviai užsiėmimo metu taps geneologijos detektyvais, kurie mūsų personažui Mykolui, vartydami šimtamečius archyvus bei muziejaus eksponatus, padės atkleisti jo giminės paslaptis ir surinkti giminės medžio dėlionę.
Ar pavyks surinkti septynias kartas? Kviečiame atvykti, patirti, sužinoti!

Tapatybės kodas. Tekstilės spaudinių dirbtuvėlės

Kokie gi ornamentai būdingi dzūkiškuose audiniuose? Kas yra gyvybės medis? Dažais drobės lopuką ar savo atsineštus marškinėlius, drobinį krepšelį puošime gyvybės medžiu.

Trukmė – 1 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur

Tapatybės kodas. Nuo sėklukės iki drobukės

Kokį kelią tenka nukeliauti lino sėklukei, kol ji virsta puošnia ir šildančia drobule? Susipažinsite su profesionaliai iliustruotu lino keliu, o audimo staklėmis įvairiaspalvius siūlukus paversite gražiais raštais.

Trukmė – 1 val.

Kaina – 3 Eur

Užsiėmimą užsisakyti galimybė bus nuo lapkričio mėn.

Susikurkime sodybą

Sužinosite, kaip kūrėsi kaimai, kokie pastatai buvo dzūko sodyboje ir kokia kiekvieno jų paskirtis. Veiklos irgi netrūks! Iš daugybės medinių detalių tversime gyvenimą. Užsiėmimo metu dalis klasės dalyvauja ekskursijoje po Sodzių, o kita stato sodybą. Po pusvalandžio grupės keičiasi.

Trukmė – 1 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur.