1

Miestui išsaugotas Anzelmo Matučio namas-muziejus

Po dvejus metus trukusios nežinios pagaliau išsisprendė Anzelmo Matučio memorialinio muziejaus likimas. Alytaus miesto savivaldybė apsisprendė įsigyti patalpas, kuriose bus galima tęsti ir plėtoti muziejaus veiklą.

2010 m. spalio 19 d. pasirašyta A. Matučio namo-muziejaus pirkimo-pardavimo sutartis, kurią patvirtino notarė Nijolė Liubamirskienė. Alytaus miesto savivaldybė perka nekilnojamąjį turtą iš jo savininkų Vytauto ir Valentino Matulevičių. 

Rugsėjo 30 dieną vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai balsų dauguma (21 – „už“, 3 susilaikė) pritarė pastato, esančio Matučio gatvėje 8, pirkimui.

Sutartį savivaldybės vardu drauge su Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėju Jonu Česoniu pasirašė laikinai mero pareigas einanti vicemerė Rima Rakauskienė. Pinigai namui kaip kultūros objektui pirkti skirti iš „Litesko” paramos fondo. Pagal pasirašytą sutartį, pirkėjas, tai yra Alytaus miesto savivaldybė, iki metų galo įsipareigoja pervesti į pardavėjų sąskaitas lygiomis dalimis suderėtą sumą.

mouse-down

Įspūdžiai