Vaikai laukia autografų.

Sausio 7-oji – Anzelmo Matučio gimimo diena

2021 m. sausio 7 dieną minime poeto ir tikro VAIKŲ BIČIULIO gimimo 98-sias metines. Savo Poeto vaikai laukdavo įvairiose Lietuvos vietose. Į Matučio namus laiškai skriejo iš 15 rajonų, 36 vietovių. Net iš tolimiausių – Ukmergės, Ignalinos, Biržų, Šiaulių, Švenčionių – rajonų. Taip pat iš Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų. Rašydavo patys vaikai, jų mokytojai, auklėtojai iš mokyklų, vaikų lopšelių-darželių, mokyklų-internatų, vaikų namų. Mažieji skaitytojai rašydavo, kad skaito A. Matučio knygas, deklamuoja jo eilėraščius ir dažniausiai prašydavo autorių atvykti pas juos į svečius, papasakoti apie save, keliones ir kūrybą.

Vieną 1968 m. rudens dieną penktokai iš Nedzingės poetui rašė: „Priimkite mūsų moksleivišką kvietimą lapkričio 23 dienai. Jūsų paslaugoms tegalime pasiūlyti paprasčiausią susisiekimo priemonę – sunkvežimį. Šeštadienį 12 val. Alytuje autobusų stotyje Jūsų lauks mašina Nr. ЛЛ 62-35“.

Vaikai labai laukdavo ir A. Matučio atsakymų į laiškus. 1959 m. 2-os klasės mokiniai iš Kauno rašė: „Jūsų laiškas labai mus pradžiugino. Kelis kartus mokytoja jį skaitė visai klasei, o dabar paeiliui mes jį nešamės į namus, kartu su dovanota Jūsų knygute, ir skaitome savo tėveliams. Kadangi mūsų klasėje yra 42 mokiniai, tai dar ne visiems teko…“.

Kartais mokiniai poetui atsiųsdavo savo kūrybos eilėraščių, kad jis įvertintų ir patartų.

mouse-down

Anzelmą Matutį mena...