100 V. Kolesnikovo paveikslų ATEINA į 100 alytiškių namus, darbovietes!

Alytaus miesto gimtadienio proga muziejus ATEINA pas Lankytoją – 100-as dailininko Vytauto Kolesnikovo paveikslų bus eksponuojami miestelėnų namuose, įstaigose, įmonėse. Simboliška, kad nauja, keliaujanti paroda „ATEINU“ startavo birželio 15-ąją.

100 dienų paveikslai puoš 100 alytiškių namus bei darbovietes, pirmieji darbai iškeliaus jau birželio 19-ąją, kuomet visi švęsime miesto gimtadienį.

„Norime kultūrinti ir auginti lankytojus per eksponatų – paveikslų nešamą žinią ir pristatomos autoriaus asmenybės istoriją. Karantino situacija stipriai sumažino lankytojų srautą, atsirado didelė emocinė ir edukacinė tuštuma, pasiilgome lankytojų, tad muziejuje ieškome naujų veiklos būdų.“, – sako parodos idėjos iniciatorė Gintarė Markevičienė.

Už nuostabius paveikslus parodai muziejus dėkoja dailininkui Vytautui Kolesnikovui, kuris sutiko parodą surengti netradiciškai – kiek kitokiu formatu.

Vytautas Kolesnikovas – įdomi ir išskirtinė asmenybė. Jis ne tik dailininkas, bet taip pat ir paveldosaugos specialistas, Sąjūdžio aktyvus narys, signataras, tapyboje transliuojantis platų temų spektrą, apimantį mūsų regioną, miestą, Lietuvą. Vytauto darbai – šviesūs, ypatingi ar skaudūs istoriniai pasakojimai, Sąjūdžio atspindžiai, Alytaus asmenybių portretai, istoriniai Dzūkijos miesteliai, paveldosaugos momentai, Dzūkijos kraštovaizdžiai, lietuvių mitologijos vaizdiniai, tolimų kelionių atspindžiai ir apmąstymai. Tiesiog tai, kas yra čia, Alytuje, kas matyti pro langą, kas iš širdies ateina, kas nuosavame kieme.

Norėtum, kad vienas nuostabių Vytauto Kolensikovo paveikslų paviešėtų ir pas Tave namuose ar darbovietėje? Parašyk mums: dovile.balciunaite.sv@alytausmuziejus.lt