Rūšiuoti pagal:
Rodoma 10 iš 13

Kiekvienas projektas kuria savo istoriją

Dažniausiai nuėmus derlių rugsėjo mėnesį būdavo organizuojamos vestuvės. Todėl trys pasienio muziejai, įgyvendindami programos Interreg Lietuva-Lenkija projektą LTPL00009 „Pasienio keliais į prisiminimų begalybę“, nusprendė pasienio bendruomenei suorganizuoti dzūko ir lenkaitės vestuves. Dainos, šokiai, …

Pasienio muziejai atvėrė duris madų pasauliui

Karštą liepos savaitgalį Marijos Konopnickos muziejuje ir Suvalkų mieste buvo galima sutikti Emiliją Platerytę su kariu, Barborą Radvilaitę su Žygimantu Augustu, gedinčias tarpukario moteris, žandarą, knygnešę, inteligentus, hipius ir net nuotakas. Taip trys …

Inžinierius Stasys Taškūnas

S. Taškūnas gimė 1897 m. Ežerėnų (dabar Zarasų) apskrityje, Salako valsčiuje. Baigė architektūrą Petrapilio (Peterburgo) aukštesniojoje statybos technikos mokykloje. Po Pirmojo pasaulinio karo atvyko į Alytų, įgijo patirties ir buvo paskirtas apskrities inžinieriumi-architektu. …

Sodininkas Stasys Marcinkevičius

S. Marcinkevičius gimė Dubėnų kaime, buvusiame Antnemunio valsčiuje, Alytaus rajone. Trylikametis berniukas įstojo į Jaunųjų ūkininkų ratelio narius, kurie kooperatiniame ūkyje augino cukrinius runkelius, medelius, darė įvairius bandymus. 1937 m. baigė prekybos kursus …

Gydytojas Stasys Kudirka

S. Kudirka gimė 1904 m. pasiturinčių ūkininkų šeimoje Masiauskų kaime, Barzdų valsčiuje (dab. Šakių r.). 1924 m. jaunuolis tapo Vytauto Didžiojo universiteto Medicinos fakulteto studentu. Universitete buvo žymaus chirurgo Vlado Kuzmos mokinys. Baigęs …

Mokytojas Kazys Klimavičius

 K. Klimavičius augo neturtingų, tačiau tikrų kaimo šviesuolių šeimoje kartu su dar dviem seserimis. Motina buvo jo pirmoji mokytoja, parodžiusi raides iš lenkiško elementoriaus: jį skaitydami raides sudėdavo, o žodžių nesuprasdavo nei motina, …