Rūšiuoti pagal:
Rodoma 10 iš 17

Leidinys „Dzūkų abrūsėliai“

Rankšluostis – abrūsas – ypatingas audinys tradicinėje lietuvių kultūroje, turėjęs stebėtinai daug panaudojimo būdų ir prasmių bei lydėjęs žmogų svarbiausiomis gyvenimo akimirkomis. Visais atvejais susijęs su apsivalymu – tiek išoriniu, tiek vidiniu. Leidinyje …

Kaip Alytėlis Alytų pažino

Autorė – Birutė Malaškevičiūtė (2017)

„Kaip Alytėlis Alytų pažino“ – žaisminga, gausiai iliustruota pirmoji knygelė vaikams apie Alytaus miesto istoriją. Smalsusis pelėdžiukas Alytėlis, keliaudamas po Alytų, sužino daug įdomių dalykų apie gimtąjį miestą ir nekantrauja jais pasidalinti su skaitytojais. Knygelėje įdomybių suras ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai.
Kaina – 7 Eur

Alytaus rajono piliakalniai

Sudarytojai: Artūras Balčiūnas, Vilma Jenčiulytė (2013 m.)

Leidinio tikslas – atrasti ir naujai pažvelgti į vieną iš gražiausių mūsų praeities palikimo dalį – piliakalnius, atkreipti dėmesį į jų kultūrinį ir istorinį unikalumą, priminti jų apsaugos ir išsaugojimo būtinybę. Leidinys parengtas kaip patrauklus Alytaus rajono piliakalnių žinynas, praturtintas gausia iliustracine medžiaga, skirtas visiems Lietuvos ir užsienio skaitytojams.
Ši knyga yra išleista įgyvendinant projektą “Istorinės Jotvingių žemės gyventojų pasaulėžiūros pažinimas per simbolius ir jos pristatymas archeologinėje ekspozicijoje”. Leidinio parengimą ir jo leidybą iš dalies finansavo Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas pagal Europos tarptautinę teritorinę bendradarbiavimo programą “Lietuva – Lenkija”, kurios tikslas skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą.

Lietuvių liaudies skulptūra Alytaus kraštotyros muziejuje

Sudarytojas Kostas Poškus (2000)

Šis leidinys pristato Alytaus kraštotyros muziejuje sukauptą ir saugojamą liaudies skulptūros kolekciją.

Kaina – 4 Eur

Žvilgsnis į Alytaus praeitį

Sudarytojas Giedrius Bernatavičius (2003, Alytus)

Knygoje pateikta Alytaus kraštotyros muziejininkų susistemintos spausdintos istorinės žinios bei archyvinė medžiaga. Jos struktūra parengta istorinių radijo laidų „Alytaus istorijos trio“ pagrindu. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, kronikų, metraščių, miesto aktų knygų bei kitų archyvinių dokumentų ištraukomis. Pokalbiuose išryškėja patys svarbiausi miesto ir apylinkių istorijos įvykiai Lietuvos istorijos kontekste. Dokumentų ištraukos geriau padeda suprasti aptariamus laikotarpius. Visa surinkta istorinė informacija sutvarkyta, susisteminta ir pateikta trijų žmonių diskusijos forma.

Knygos kaina – 2,30 Eur

Mokslinė konferencija „Gyvenimas naujas knygas jo vėl varto“

Parengė Audronė Jakunskienė, Vilija Markauskienė, Vilmantė Petrusevičienė (2003, Alytus)

Šioje brošiūroje pateikta Anzelmo Matulevičiaus-Matučio 80-osioms gimimo metinėms skirtos mokslinės konferencijos medžiaga.

Knygos kaina – 1,10 Eur

Petras Dumbliauskas – Dzūkijos krašto bibliofilas

Autorius Šarūnas Šimkevičius (2003, Alytus)

Knygoje pasakojama apie Petrą Dumbliauską (1887–1983) – Dzūkijos krašto bibliofilą. Ji skirta visiems, besidomintiems Lietuvos istorija.

Knygos kaina – 2,40 Eur

Dzūkiškos juostos Alytaus kraštotyros muziejuje

(2004, Alytus)

Leidinio sudarytojai, muziejaus darbuotojai, Alytaus kraštotyros muziejaus juostas siekia pateikti kaip sudedamąją dzūkų pasaulėžiūros dalį, išreikštą materialia forma. Katalogo meninė pusė praturtinta Pietų Lietuvai būdingo kraštovaizdžio nuotraukomis. Tokia aplinka, leidėjų nuomone, padės suskambėti šiems paslaptingiems ir gražiems senosios liaudies kultūros pavyzdžiams, leis geriau pažinti juos kūrusių žmonių dvasią.

Knygos kaina – 3,80 Eur

Alytaus šviesuolių portretai

Sudarytoja Audronė Jakunskienė (2007, Kaunas)

Leidinyje publikuojami Alytaus kraštotyros muziejaus 2006 m. birželio 15 d. organizuotos konferencijos „Alytaus šviesuolių portretai“ pranešimai. Tai medžiaga apie Alytaus miesto istorijai nusipelniusius žmones: mokytojus, dailininkus, kultūros darbuotojus, sodininkus, burmistrus, kunigus.

Knygos kaina – 2,30 Eur

Alytaus šviesuolių portretai

Sudarytoja Audronė Jakunskienė (2008, Kaunas)

Leidinyje spausdinami pranešimai, skaityti 2008 metų birželio 15 d. vykusioje konferencijoje „Alytaus šviesuolių portretai“. Pranešimai apie žymius alytiškius: architektą Stasį Taškūną, mokytoją Algirdą Martinaitį, ugniagesį, visuomenės veikėją Antaną Petruškevičių, Kompozitorių Juozą Karpavičių, buvusį muziejaus direktorių Henriką Lizdenį, žymiausius Alytaus žydus.

Knygos kaina – 2,40 Eur