Rūšiuoti pagal:
Rodoma 6 iš 6

𝑷𝒓𝒐𝒕𝒆̇𝒗𝒊𝒖̨ 𝒂𝒕𝒗𝒂𝒊𝒛𝒅𝒂𝒔 𝑲𝒂𝒖𝒌𝒖̨ 𝒑𝒊𝒍𝒊𝒂𝒌𝒂𝒍𝒏𝒊𝒐 𝒓𝒂𝒅𝒊𝒏𝒊𝒖̨ 𝒓𝒆𝒌𝒐𝒏𝒔𝒕𝒓𝒖𝒌𝒄𝒊𝒋𝒐𝒔𝒆

1967–1969 m. Kaukų piliakalnyje (Alytaus r., Miroslavo sen.) buvo atlikti žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Aptikta daugybė šio krašto ir jame gyvenusių jotvingių istoriją menančių radinių – akmenų grindinių, židinių, grūdų, keramikos, žmonių ir gyvulių …

Viduramžių paslaptys papuošaluose

Kviečiame patyrinėti piečiausio Lietuvos regiono – Dzūkijos, kitaip vadinamos Dainavos, kilmės šaknų. Gal atpažinsite savyje išnykusios karingosios jotvingių genties kraują tekant jūsų gyslomis? Užsiėmimo metu tyrinėsime Alytaus kapinyno archeologinius radinius, aiškinsimės, kokias paslaptis slepia palikti ženklai ant papuošalų. Dalyviai, įkvėpti viduramžių mistinės dvasios, patys pasigamins senoviniu būdu juvelyrinį dirbinėlį. Kas žino, gal atpažinsite save kaip būsimą juvelyrą! Skirta 5-6 klasių mokiniams. Kaina asmeniui 3,00 Eur.

Alytaus lobiai

Ar „Jotvingis“ tik parduotuvė? O „Dainava“ tik žurnalo pavadinimas? Su mažaisiais ieškosime atsakymų iš kur šie ir kiti pavadinimai kilę, ką slepia pasakymas: „Dzūkus į puolimą“ ? Patyrinėję istorijos labirintus, išbandysime garbingą viduramžių juvelyro amatą. Jaunieji tyrinėtojai grįš namo kupini pasididžiavimo savo kraštu, taip pat parsiveš namo savo rankų darbo viduramžiškų lauktuvių. Skirta 2–4 klasių mokiniams. Kaina asmeniui 3,00 Eur.

Senovės kario apranga ir ginkluotė. Žiedinių šarvų gamyba

Senovės baltų karyba – tai mūsų krašto istorijos puslapis, apipintas legendomis. Ilgą laiką pažintis su žiediniais šarvais buvo tik teorinė – nebuvo galima jų paliesti, apsirengti, o tuo labiau pačiam pasigaminti. Šarvų rekonstrukcija – tai ne tik paties daikto, bet ir amato subtilybių atkūrimas, papildantis istorijos žinių bagažą. Šitai padaryti nėra lengva, bet įmanoma, apsiginklavus kantrybe, pažinus amato paslaptis!
Edukacinio  užsiėmimo metu  bus aptarta ne tik to laikmečio kario ginkluotė, atskiros aprangos bei buities detales, bet pabandysite patys pasigaminti žiedinius šarvus.

Skirta 5–12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Priimama grupė iki 15 žmonių. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.

Vytinės juostos

Nuo senų senovės žmonės naudojo juostas drabužiams susiausti, papuošti, daiktams surišti, parišti. Juosta buvo naudojama įvairiose apeigose, dovanojama vestuvių ar krikštynų proga. Vienas seniausių audimo būdų – vytinių juostų vijimas. Šios juostos pasižymi spalvų bei raštų gausa, turinčia savo simboliką. Edukacinio užsiėmimo metu lankytojai bus mokomi vytinių juostų vijimo meno, spalvų derinimo. Visi norintys nusivys juostelę ir išsiaiškins juostų naudojimo galimybes.

Skirta 5–12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Priimama grupė iki 15 žmonių. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.

Tapk archeologu

Edukacinis užsiėmimas vyks tam pritaikytoje archeologinėje ekspozicijoje. „Atidengdami“ kultūrinius sluoksnius, lankytojai keliaus laiko ratu susipažindami ir tyrinėdami lipdytinės ir žiestinės keramikos vystymąsi ir raidą, tyrinės numizmatikos radinius ir jų istoriją, įvertins titnago pritaikymo galimybes. Sėdę prie mikroskopo, lankytojai įvertins atrasto daikto ypatybes, tyrinės kitus archeologinius radinius, mokysis daryti išvadas.

Skirta 5–11 klasių mokiniams.