Alytaus eksperimentinio namų statybos kombinato nameliai

Liepos 7 d. (ketvirtadienį) 13.15 val. FM99 radijo eteryje bus pristatomas Alytaus eksperimentinio namų statybos kombinato (AENSK) fenomenas: jo atsiradimas, vykdytas gamybos procesas, ir produkcija – surenkamieji skydiniai namai. Kalbėsime apie AENSK gamintų surenkamųjų skydinių namų, vadinamųjų „alytnamių“, architektūrinės idėjos ištakas, projekto raidą, mėginsime atskleisti išskirtinumą istoriniame, architektūriniame, politiniame, tarptautinio modernizmo kontekste, aptarsime įgyvendinimo procesą. Visa tai fragmentiškai atskleidžia Alytaus kraštotyros muziejaus V. Staponavičiaus, pirmojo AENSK darbuotojo ir direktoriaus, asmens rinkinio eksponatai.

Pokalbio dalyviai: menotyrininkas, Kauno architektūrinių ekskursijų iniciatyvos „Ekskursas“ gidas Nerijus Babrauskas ir muziejininkė Deimantė Aidukaitė-Mikelionienė.