Alytaus kraštotyros muziejus bendradarbiauja su Lenkijos muziejais

 

Alytaus kraštotyros muziejus ES finansuojamai Lietuvos ir Lenkijos programai kartu su partneriais  pateikė 2 projektus: „Pasienio regiono plėtra per kultūros paveldo propagavimą“ (bendra projekto vertė 871 046,00 Eur) bei „Paliktas paveldas“ (bendra projekto vertė 507 421,69 Eur).  Bendradarbiaudamas su Pišo miesto savivaldybe Alytaus kraštotyros muziejus tikisi sutvarkyti ir įsirengti vidaus ir išorės edukacines erdves A. Matučio memorialiniame muziejuje, įsirengti visus reikalavimus atitinkančią dokumentų saugyklą, sukurti 3 naujas edukacines  programas A. Matučio muziejuje, surengti Vaikų knygos šventę, išleisti A. Matučio eilėraščių rinktinę lietuvių ir lenkų kalbomis, kartu su kolegomis iš Lenkijos rengti eksponatų konservavimo mokymus, keistis delegacijomis, dalintis gerąja praktika, skatinti kultūrinį bendradarbiavimą.

Bendradarbiaudami su Suvalkų apygardos muziejumi, Alytaus kraštotyros muziejus tikisi įsirengti etnografinę ekspoziciją, sukurti naujas edukacines programas ir mano, kad tai paskatins intensyvesnius ir aktyvesnius kultūrinius mainus, atvers naujus maršrutus keliaujantiems, sudarys sąlygas kurti kitus bendrus projektus.

 

Fotografijoje Andrzej Nowicki ir Jan Jan Alicki – Pišo savivaldybės vadovai ir Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė pasirašo bendradarbiavimo sutartis.