Alytaus kraštotyros muziejus dėkoja dalyvavusiems Muziejų naktyje

Alytaus kraštotyros muziejus dėkoja dalyvavusiems Muziejų naktyje

 

Alytaus kraštotyros muziejaus lankytojus, svečius panaktinėti kvietė jau dvyliktus metus. Nors gegužės 19 dieną mieste buvo apstu renginių, tačiau muziejų aplankė daugybė svečių, turistų, miestelėnų. Susitelkimas, kūryba ir bendrystė gali sukurti nepakartojamą nuotaiką ir įspūdžius.  Šių metų tema „Modernėjanti Lietuva“ įrodė, kad visi kartu kuriame ne tik Lietuvą, bet ir muziejų – dalyvaudami ekskursijose, dovanodami eksponatus, savanoriaudami, vaidindami spektakliuose, koncertuodami, aukodami.

Šeštadienį Anzelmo Matučio memorialinio muziejaus sodas prisipildė gerų emocijų ir nenusakomo graudulio. Alytaus miesto Jotvingių gimnazijos dramos studija „Taškas“ gausybei susirinkusiųjų padovanojo Kazio Binkio spektaklį „Atžalynas“. Mokytojai ir mokiniai, vadovaujami Marytės Stasiukynienės ir Jono Gaižausko, privertė sustingti daugelį – toks paveikus, nuoširdus ir nesumeluotas buvo spektaklis. Žiūrovai vėliau pasakojo, kad daugeliui teko braukti ašarą. Kūrinys, nors ir labai žinomas, dar kartą pabrėžė tikrąsias mūsų vertybes, mūsų tarpusavio santykius ir šiandienos ryšį su praeitimi.

Po spektaklio keletas „Taško“ aktorių atskubėjo į Alytaus kraštotyros muziejaus kiemelį, kur buvo organizuojama kelionė į praeitį. Jaunieji aktoriai žiūrovus nukėlė į 1928 metus, kai buvo įsteigtas muziejus. Ritmingai, energingai ir džiaugsmingai į 2018 m. sugrąžino gatvės šokių studija „RED“ iš Kauno. Džiazo ritmus ir melodijas muziejaus svečiams ir lankytojams dovanojo šaunusis Alytaus jaunimas – grupė „Jazz do it“, kurie šiais metais Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos dainų konkurse (AARVGDK) laimėjo I-ąją vietą.

Į muziejų eksponatai patenka įvairiais būdais – jie dovanojami, renkami ekspedicijų metų, archeologinių kasinėjimų metu, perkami. Mes labai džiaugiamės, kad praeitų metų Muziejų nakties metu, surengus pirmąjį knygų aukcioną, kiekvienas jo dalyvis, nusipirkęs knygą, galėjo pasijausti prisidėjęs prie eksponatų rinkinių formavimo. Aukcione buvo surinkta 210 eurų, už kuriuos muziejininkai įsigijo vertingus eksponatus: 1917 m. rugsėjo 22 d. lietuvių konferencijos dalyvio Jono Reitelaičio bilietą, Vytauto Kasiulio kūrinių albumą prancūzų, anglų, vokiečių kalbomis, išleistą 1948 m., ir Lietuvos pranciškonų meno kolekcijos albumą, išleistą 1963 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šiais metais muziejaus organizuojamo aukciono talismanu tapęs Vladislovas Gunevičius sutiko vadovauti  ir antrajam aukcionui. Jis priminė, kad muziejus švenčia 90-metį, todėl mūsų miesto bendruomenė turėtų prisidėti prie gražios idėjos bendromis pastangomis kurti muziejų, nes jis yra mūsų visų. Buvusi muziejaus darbuotoja, dovanojusi knygas šiam aukcionui, žengė pirmąjį žingsnį, o šeštadienio lankytojai aukciono metu įsigydami knygas paaukojo virš 300 eurų.

Iki pat 24 val. grupelėmis, po vieną, šeimomis lankytojai ėjo į muziejų. Dauguma lankytojų dalyvavo loterijoje, kurioje visi bilietai buvo laimingi ir įsigijo leidinių, suvenyrų, kitų malonių smulkmenų. Muziejininkai vedė edukacinius užsiėmimus, ekskursijas, pasakojo, aiškino, atvėrė įvairias muziejines paslaptis, dalino patarimus, ketinantiems restauruoti savo senelių baldus, ragino saugoti senus dokumentus, fotografijas, daiktus arba juos dovanoti muziejui, skatino užrašyti prisiminimus.

Dėkojame dar kartą ir lauksime Jūsų kituose mūsų renginiuose.

 

Nuotr. G. Bernatavičiaus