Atsinaujinusi A. Matučio muziejaus erdvė ir nauji užsiėmimai

Anzelmo Matučio muziejus jau nuo šių metų gruodžio kviečia į atnaujintą ir moderniai įrengtą edukacinę erdvę. Čia jums siūlome įdomių ir kūrybiškų užsiėmimų. Piešiniais dekoruotos sienos, medžio raižiniai, įvairios dėlionės, raktažodžiai, pusantro šimto įvairiaspalvių raidžių laukia lankytojų. Kviečiame darželinukus ir pradinukus patirti naujų įspūdžių, kūrybiškai praleisti laiką!

 

Edukacinis žaidimas „Cik cik“
Tarmė, kaip ir mes, gyvena savo gyvenimą ir natūralu, kad laikui bėgant keičiasi. Visgi šiandien matome, kad tarmės, kurios vystėsi ir buvo vartojamos ištisus šimtmečius, sparčiai nyksta. O, kiek spalvų, gyvybingumo, išskirtinumo ir skambesio jos suteikia mūsų kalbai. Programa „Cik cik“ linksmai, šmaikščiai, įdomiai, įtraukiančiai ir žaismingai supažindins su lietuvių kalbos tarmėmis, jų skirtumais, didžiausią dėmesį skiriant dzūkų šnektai – jos ypatybėms, santykiu su kaimyninėmis kalbomis. Užsiėmimo metu bus klausomasi patarmės garso įrašų, žaidžiamas žaidimas, pritaikytas grupėms (iki 30 asmenų).

 

Mes – Matučio sodo tyrinėtojai

Ar kada nors kilo mintis užaugus būti mokslininkais ir tyrinėti mus supantį gamtos pasaulį? Jeigu taip, kviečiame jus tapti A. Matučio sodo tyrinėtojais ir pažintinių-patyriminių veiklų metu susipažinti su rašytojo sodo augalais, medžiais, krūmais ir kai kuriais mažaisiais sodo gyventojais. Pažinę A.Matučio sodo augalus, susibursite į gamtos tyrinėtojų komandas ir atliksite žaismingas interaktyvias užduotis bei praktiškai pritaikysite įgytas žinias . Gamtos tyrinėtojo darbas – rimtas!

 

„Eglės sūnus“

O kas buvo PO TO KAI JIE PAVIRTO MEDŽIAIS?
Viena žymiausių lietuvių liaudies pasakų „Eglė žalčių karalienė“, kurios artimi variantai būdingi ir kitoms tautoms. Ar esate girdėję šios istorijos tęsinį? Du lietuvių rašytojai yra sukūrę tęsinius šiai pasakai. Kazio Sajos kūrinys „Po to kai jie pavirto medžiais“, įtrauktas į mokymo programą. Ir tik nedaugelis žino, kad Alytuje gyvenęs poetas Andzelmas Matutis yra sukūręs poemą, šios pasakos tęsinį – „Eglės sūnus“. Tad kviečiame praplėsti mokinių akiratį, išmaniųjų technologijų pagalba, žaismingai ir jaunuoliams priimtinais būdais susipažinti su šiais kūriniais, palyginti jų meninę vertę, problematiką, pagrindinę mintį, o svarbiausia rasti ne vieną ir ne du atsakymus į klausimą kas buvo po to…?

 

„Giminės medis. Detektyvinės paieškos“

Sakoma, derėtų žinoti savo giminės bent septynias kartas. Skaičiuojant nuo savęs siektume proproproprosenelius. Ar paprastam tūlam piliečiui tai pasiekiama? Taip! Užsiėmime susipažinsite su seniausiais giminės medžiais, daugybe šaltinių, padedančių atskleisti kilmę, ryšius, netgi titulus. Dalyviai užsiėmimo metu taps geneologijos detektyvais, kurie mūsų personažui Mykolui, vartydami šimtamečius archyvus bei muziejaus eksponatus, padės atkleisti jo giminės paslaptis ir surinkti giminės medžio dėlionę.

Ar pavyks surinkti septynias kartas? Kviečiame atvykti, patirti, sužinoti!

 

📞💻 𝗥𝗲𝗴𝗶𝘀𝘁𝗿𝘂𝗼𝘁𝗶𝘀 naujiems edukaciniams užsiėmimams galite tel. 8 607 81825 arba el. p. edukacija.alytus@gmail.com