Autorinės juvelyrikos paroda PALIKIMAI 2020

Gyvename pasaulyje, kuriame pilna „palikimų“ – gamtos, žmonijos… Gyvename laikais, kai mėgaujamės laisve mąstyti, veikti, pasirinkti, atrasti, ieškoti, kurti. Ieškome, randame, atpažįstame, įprasminame ir kartais paliudijame. Daratos Surdokaitės-Volungevičienės paroda PALIKIMAI ir yra apie visa tai.

Tai antroji autorės personalinė paroda, kurioje ji siekia apjungti surastus gamtos artefaktus ir žmonių veiklos palikimus. Likdama ištikima tradicinei formai ir technikai, pasitelkdama netradicinius medžiagų derinius, autorė kuria papuošalą šiuolaikiniam žmogui. Forma, funkcija ir estetinis vaizdas – trys autorės kūrybos kertiniai ramsčiai, tad papuošalai dedikuoti nūdienos žmogui, kuris dabartiniame pasaulyje, patirdamas begalę streso, skubesio, sunkiai suvokiamo ir nesuvokiamo informacijos srauto, šalia vartotojiškumo ir savęs destrukcijos, turėtų bent kruopelytę ramybės, nuolankumo, melancholiško ilgesio, tylos, stabtelėjimo, pilnatvės ir laimės jausmo – visa tai, ką mums suteikia gamta ir mūsų kultūrinės šaknys. Ar tai autorei pavyko, palieku spręsti jums, mielieji parodos lankytojai.

Daratos Surdokaitės-Volungevičienė autorinės juvelyrikos paroda PALIKIMAI veiks Archeologijos muziejuje, Jiezno g. 2, Alytuje spalio 23 – lapkričio 20 d.