Kovo 27-ąją – istorikės Rūtos Matimaitytės paskaita „Vilko vaikų (vokietukų) likimai sovietų Lietuvoje“

Kovo 27 d. 13.30 val. Alytaus kraštotyros muziejuje kviečiame į istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaitą apie vilko vaikus.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje ir pokariu sovietų Lietuvą pasiekė viena didžiausių imigracijos bangų iš Rytų Prūsijos. Alkani, vieniši, kamuojami užkrečiamų ligų, dažniausiai vaikai ir vienišos moterys, sovietų Lietuvos teritorijoje ieškojo išlikimo ir duonos. Pėsčiomis, vežimais, prekiniais traukiniais sovietų Lietuvą pasiekė tūkstančiai mirtimi besivaduojančių žmonių.

Paskaitos metu Rūta Matimaitytė papasakos apie vadinamųjų vokietukų arba šiandien mūsų atminties kultūroje geriau žinomų kaip vilko vaikai likimus, kaip sovietų institucijos žvelgė į nelegaliai atvykstančius duoneliautojus.

Rūta Matimaitytė – istorikė, Lietuvos istorijos instituto doktorantė, rengianti disertaciją „Vaikų migracija į sovietų Lietuvą 1944 – 1960 metais: istorija, atmintis ir trauma“. Rūta Matimaitytė bakalauro bei magistro studijas baigė Vilniaus universitete, Istorijos fakultete ir toliau tęsia studijas Lietuvos istorijos institute. Doktorantūros studijų metu stažavosi Frankfurto prie Maino Atminties studijų platformoje, Herderio institute, Nord – Ost institute Liuneburge. Dalyvavo mokslinėse konferencijose Lenkijos, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje ir Vokietijoje. Rūta  aktyviai įsitraukia į įvairius socialinius projektus ir prisideda prie vilko vaikų temos sklaidos. Jos iniciatyva buvo sukurta socialinio tinklo Facebook puslapis ir platforma Vilko vaikai/Wolfskinder, kurioje aktyviai kuriamas istorinis turinys.

Nuotrauka – Golomigo photograpy