Pašto antspaudas – įdomus „pasakotojas“

Ar teko matyti pirmąjį proginį Alytaus pašto antspaudą? O patį seniausią? Alytaus archyve lapkričio 26 d. atidaryta išskirtinė, įdomius istorijos vingius atskleidžianti Alytaus antspaudų paroda „Laiškai iš Alytaus“.

„Prieš kurį laiką Kauno archyvas čia buvo atvežęs pirmųjų pašto ženklų parodą, mums buvo šiek tiek pavydu, juolab, kad Alytus turi labai gražią pašto antspaudų kolekciją, tad nusprendėme ir mes Alytaus archyve pristatyti keliaujančią Alytaus antspaudų parodą“, – šypsojosi parodos kuratorė Vilma Jenčiulytė.

Alytaus kraštotyros muziejaus parodoje eksponuojama apie šimtas eksponatų, kuriuose pristatomi Alytaus miesto pašto antspaudai nuo carinės Rusijos laikų iki šių dienų. Seniausia antspaudo kopija yra 1908 metų. Tai – carinės Rusijos Vilniaus gubernijos pašto žyma, naudota 1-ajame Alytaus pašto punkte su užrašu „ОЛИТА ВИЛ“.

Kaip teigia V. Jenčiulytė, pašto antspaudas – labai įdomus „pasakotojas“. Jis, kaip ir pašto ženklas, turi savo istoriją ir prasminį turinį, atspindi krašto, regiono ar šalies politines permainas.

Alytaus archyve paroda veiks iki 2020 m. sausio 31 d.