Rugpjūčio 22–rugsėjo 9 dienomis – 7-oji Dzūkijos krašto medžioklės trofėjų paroda

Rugpjūčio 22–rugsėjo 9 dienomis Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6, Alytus) veiks 7-oji Dzūkijos krašto medžioklės trofėjų paroda.

ATIDARYMAS: 2023 m. rugpjūčio 22 d. 17 val.

Šioje, jau 7-oje, Dzūkijos krašto medžioklės trofėjų parodoje bus pateikiami Dzūkijos krašto medžiotojų Alytaus, Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonuose per paskutinius trejus metus sumedžioti ir ekspertų geriausius įvertinimus gavę briedžių, tauriųjų elnių, danielių, europinių stirninų ragai, šernų iltys bei kitų medžiojamų žvėrių (vilkų, bebrų, barsukų, lapių, mangutų) kaukolės.

Parodos metu Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija taip pat organizuos edukacines programas, kurių metu lankytojams bus pristatoma medžioklės istorija, atrankinės medžioklės principai ir reikalavimai, medžioklės etikos ir kultūros apspektai.

Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija pirmą regioninę Dzūkijos krašto medžioklės ir žūklės trofėjų parodą surengė 2002 metais ir nuo tada, tęsdama šias gražias tradicijas, kas treji metai organizuoja medžioklės trofėjų parodas. Tokios medžioklės trofėjų parodos jau įvyko 2002, 2005, 2008, 2011, 2017 ir 2020 metais.

Viena iš gražiausių per ilgus metus susiformavusių medžioklės tradicijų yra medžioklės trofėjų parodos. Medžioklės parodos – tai ne tik medžioklės trofėjų matavimas ir jų vertinimas pagal tarptautinę metodiką, bet taip pat ir jų eksponavimas bei pristatymas plačiajai visuomenei.

Medžioklės trofėjų parodose atsispindi taisyklingos ir tausojančios medžioklės supratimas, jos sąsajos su šalies istorija, kultūra, menu. Sumedžioti medžioklės trofėjai, tai ne tik sumedžiotų žvėrių eksponatai, tačiau tai ir jaudinančios medžioklės akimirkos bei patirti įspūdžiai medžioklių metu, o taip pat tai kartu ir medžiotojo širdžiai brangus prisiminimas bei savotiška pagarba sumedžiotam žvėriui. Taigi, medžioklės trofėjų parodos yra neatsiejama medžioklės kultūros ir medžioklės tradicijų puoselėjimo dalis.

Organizatoriai: Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija