Tarptautinis festivalis „Gamta ir Džiaugsmas“: nuo meninių dirbtuvių iki abejingų nepalikusio dalyvių pasirodymo

Priešpaskutinį rugsėjo šeštadienį Alytaus miesto teatre netrūko skambaus vaikų juoko, šokių, dainų ir kitų linksmybių – čia vyko Alytaus kraštotyros muziejaus organizuotas tarptautinis festivalis „Gamta ir Džiaugsmas“. Alytaus, Lazdijų ir Suvalkų krašto vaikus bei jų tėvelius suvienijo kūrybinės veiklos, paremtos poetų Anzelmo Matučio, Marijos Konopnickos ir Motiejaus Gustaičio eilėmis.

Festivalio metu vyko įvairios meninės dirbtuvės, suskirstytos į keturias atskiras erdves. Tikrais dailininkais renginio dalyviai galėjo pasijusti dirbtuvėse „Kalbantis gamtos paveikslas“, kur savo fantaziją lavino piešdami pagal poetų A. Matučio, M. Konopnickos ir M. Gustaičio eilėraščius. „Genių kalvė“ leido prisiliesti prie gamtos – meno kūrinius vaikai ir jų tėveliai lipdė iš įvairiausių gamtoje randamų medžiagų. Tyrinėjimų ir bandymų laboratorijoje „Vaivorykštė ežerą semia“ festivalio dalyviai išbandė savo jėgas atlikdami nesudėtingus, bet žavesį ir nuostabą keliančius, eksperimentus.

Renginyje ne vieną plačią šypseną sukėlė du linksmi personažai Žibutis ir Kelmutis – Alytaus miesto teatro aktoriai Vincas Vaičiulis ir Tomas Kunčinas, su kuriais mažieji smagiai laiką leido tiek dirbtuvėse „Nematytas baravykas“, tiek viso festivalio metu.

Įsimintiną dieną vainikavo bendras visų dalyvių pasirodymas, kurio metu vaikai ir jų tėveliai pristatė šokį bei atliko dainą, pritardami iš gamtinių medžiagų pagamintais muzikos instrumentais.

Festivalis „Gamta ir Džiaugsmas“ yra projekto „Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“ dalis, kurio partneriai – Suvalkų regioninis, Alytaus kraštotyros ir Lazdijų krašto muziejai. Nuo 2020 metų birželio 1 d. pradėtas įgyvendinti projektas „Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“ skirtas užtikrinti subalansuotą istorijos, gamtos ir kultūros paveldo plėtrą bei pritaikymą turizmui. Projekto partneriai savo naujomis ekspozicijomis bei edukacijomis siekia praturtinti esamus turizmo maršrutus.

Poezija yra istorinis, kultūros paveldas, kaip ir patys poetai – Maria Konopnicka, Anzelmas Matutis, Salomėja Nėris, Motiejus Gustaitis bei jų kūryba. Šiuo projektu siekiama praplėsti jau esamus turizmo maršrutus į juos įtraukiant pasienio poetus ir jų poeziją. Pasienio keliautojams siūloma naujai atrasti muziejus, perskaityti eilėraščius apie tėvynę, meilę, gamtą, gyvūnus, gėles, dalyvauti naujose edukacijose. Didžiausias šio projekto iššūkis – nauji potyriai, emocijos, susiliejimas su istorija, kūrybiškumu ir galimybe pakeisti savo pasaulį tampant aktyviu ir svarbiu keliautoju.

Projekto tikslinė grupė: vietiniai ir atvykstantys turistai, pasienio muziejai, turizmo informacijos centrai, bendruomenės nariai, NVO, savivaldybės. Projekto trukmė – 21 mėnuo. Europos regioninio plėtros fondo finansuojamo projekto bendras visų partnerių biudžetas 752598,70 eurų.

Plačiau apie projektą: www.alytausmuziejus.lt

Nuotraukos – Dovilės Balčiūnaitės

Daugiau renginio akimirkų ČIA.