Audiovizualiųjų menų centro veikla prasideda Vytauto Kasiulio kūryba

Naujam kultūriniam gyvenimui duris atvėręs Audiovizualiųjų menų centras, įsikūręs restauruotoje buvusioje Alytaus sinagogoje, lankytoją kviečia į pirmąją profesionalaus meno parodą. Joje pristatoma iš Dzūkijos krašto kilusio dailininko Vytauto Kasiulio (1918–1995) kūryba. Dailininkas pelnytai meno kritikų vadinamas vienu įdomiausių XX a. antrosios pusės Paryžiaus mokyklos įtaką patyrusiu menininku. Tai vienas iš nedaugelio pasaulinėje meno erdvėje pripažinimą pelniusių Lietuvos menininkų.

Vytauto Kasiulio gyvenimo ir ieškojimų kupinas kūrybos kelias prasidėjo nuo ištakų Simne, mokslų Alytuje, Panevėžyje bei Kaune, tobulinimosi Vienoje, priverstinės emigracijos Breisgau Freiburge iki išsvajotojo Paryžiaus. Čia, tarptautiniame meno centre, traukusiame menininkus iš viso pasaulio, dailininko kūryba įgavo ryškų postūmį bei atsiskleidė naujomis spalvomis, išlaisvėjusia formų interpretacija. Būdamas jau brandus menininkas pulsuojančio Paryžiaus miesto gatvių šurmulio ir aktyvaus paryžietiško kultūrinio gyvenimo apsuptyje V. Kasiulis, nors ir genamas nepriteklių, nepabūgęs karštligiškos konkurencijos, dėl atkaklaus darbo bei didelio užsispyrimo galiausiai atsiskleidė kaip ryškus, išskirtinis, savito ir atpažįstamo stiliaus dailininkas. Sėkmingas debiutas Paryžiaus kultūros bendruomenėje atvėrė duris į dailininko pripažinimą pasaulinėje meno arenoje. V. Kasiulio darbai plačiai pasklido po pasaulio muziejus, galerijas ir privačias kolekcijas.

Jau birželio 16 dieną nuo 9 iki 18 val. Audiovizualiųjų menų centre 25 originalūs, ryškių spalvų ir žaismingų formų stilizacija išsiskiriantys V. Kasiulio paveikslai, pasakojantys apie kelionę nuo Simno iki Paryžiaus.